Kolejne mecze mistrzostw szkoły w piłce nożnej
Data: 15-12-2010 o godz. 20:15:27
Temat: Sport


          Dnia 15 grudnia rozegrane zostały kolejne mecz mistrzostw szkoły w piłce nożnej. Grały klasy IC vs. I ZSO oraz IIB  vs. IA

         Przebieg meczów oraz szczegóły w dalszej części artykułu...


    

     Pierwszy mecz rozegrany został pomiędzy IC, a I ZSO. Klasa IC wyszła w składzie: Sebastian Górecki (bramkarz), Kamil Latoszek, Łukasz Jakubczak (obrońcy), Dominik Sobczyński (pomocnik) i Łukasz Bobrowski (napastnik). Klasa I ZSO rozegrała mecz w składzie: Kamil Banasiewicz (bramkarz), Damian Piotrowski i Paweł Snarski(obrońcy), Krzysztof Rzeńca (pomocnik), Marcin Koziński (napastnik).

          Rozpoczęli zawodnicy IC. Spotkanie przez dłuższy czas nie przynosiło bramek. Mecz otworzył Łukasz Bobrowski strzelając bramkę z dobitki. Dominik uderzył w bramkarza, ale na miejscu znalazł się napastnik IC. Uczniowie „Zawodówki” szybko odrobili straty. Po zamieszaniu w polu karnym gola strzelił Krzysztof Rzeńca. Był remis, a więc zaczęliśmy spotkanie od nowa. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki. Pierwszą z nich zdobył Dominik Sobczyński tym razem po dobitce strzału Łukasza. Trzecią strzelił już sam Łukasz. Po pierwszej połowie było 3:1 dla IC. W drugiej połowie po słowach motywacji kapitana I ZSO, Marcina Kozińskiego, wzięli się do odrabiania strat. Lider „zawodówki” rozpoczął strzałem ze środka boiska, niestety niecelnym. Chwilę później Marcin strzela bramkę kontaktową. Po rozpoczęciu od środka IC straciła piłkę i po raz drugi Marcin Koziński wpisuje się na listę strzelców. Był remis 3:3. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. IC jeszcze nie doświadczona w piłce nożnej szybko roztrwoniła przewagę dwóch bramek. Obie drużyny zostają liderami grupy B.  

            Drugi mecz to potyczka IIB z IA. Klasa IIB rozegrała mecz w składzie: Michał Górecki (bramkarz), Kamil Sobczyk, Igor Noremberg (obrońcy), Paweł Pariaszewski (pomocnik), Remek Krawczyk (napastnik). IA rozpoczęła spotkanie w następującym składzie: Patryk Wojciewski (bramkarz), Kamil Błoński i Kamil Szymański (obrońcy), Damian Krzewicki (pomocnik) i Damian Galanciak jako napastnik.

            Mecz rozpoczęli drugoklasiści. Od pierwszych minut spotkanie było zacięte. Remek w „rajdach” na połowie przeciwnika, co chwilę był faulowany. Z rzutów wolnych niestety IIB nie mogła trafić bramki. Spotkanie bardzo się zaostrzyło. Obydwie drużyny napierały na bramki przeciwników. IIB przecinała ataki pierwszaków zaraz za połową, nie dopuszczali do oddania strzału. Pod koniec pierwszej części spotkania kontuzji nabawił się Kamil Szymański. W jego miejsce wszedł Dominik Jeżewski. Ta kontuzja bardzo ułatwiła grę drugoklasistom. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, wznowienie gry z autu miała IIB. Paweł „wrzucił” piłkę na głowę Remka. Ten skierował futbolówkę do bramki. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy pierwszaków i wpadła do bramki. Było 1:0 dla IIB. Drugoklasiści zdecydowanie cofnęli się do obrony. Chwilę później na rajd pod bramkę przeciwników zdecydował się Paweł Pariaszewski. Przyniosło to owoce w postacie bramki! IIB prowadziła 2:0! Grało im się zdecydowanie „z górki”. Później na strzał ze swojej połowy zdecydował się Damian Galanciak. Bramkarz IIB stał źle ustawiony. Próbował łapać piłkę, ale ta wyślizgnęła mu się z rąk i wpadła do bramki. Pierwszoklasiści zdobyli kontaktowego gola i na tym się zakończyło. Po tej interwencji pozycjami zamienili się Igor i Michał. Igor pełnił rolę golkipera, a Michał został obrońcą. IIB miała jeszcze trzy klarowne sytuacje. Kiedy wyszli dwóch na dwóch, ale niestety Remek dostał podanie za plecy. Kolejna sytuacja to zamieszanie w polu karnym. Remek dostał piłkę i sztuczką techniczną chciał pokonać bramkarza, ale niestety zbyt lekko uderzył futbolówkę. Trzecia z nich to wybicie piłki od bramki przez Igora. Gdyby nie zrezygnowany Damian Galanciak który usiadł obok słupka i wybił tę piłkę nogą to mogło być 3:1. Do końca meczu pozostało bardzo mało czasu. Gra była bardzo ostra i kontaktowa, ale IIB miała przewagę fizyczną i nie pozwoliła już przedostać się pod ich bramkę. Od czasu do czasu kolejnych strzałów z daleka próbował Damian Galanciak. Piłka już nie chciała wpaść do bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla IIB. IA zaprzepaściła swoje szanse na awans do kolejne rundy, a IIB jest na drugim miejscu w tabeli.

Jak później się okazało kontuzja Kamila Szymańskiego okazała się dość poważna. Po interwencji jednego z graczy IIB (nazwiska nie podam ze względu na szacunek do tej osoby) skręcił on sobie nogę w kostce i ma krwiaka. ŻYCZĘ SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA.

 

 

Klasyfikacja 10 najlepszych strzelców:
1. Konrad Kamiński – 8 bramek

2. Karol Szybiński – 4 bramki

3. Marcin Koziński – 4 bramki

4. Dominik Sobczyński – 4 bramki

5. Cezary Dulewicz – 3 bramki

6. Remek Krawczyk – 3 bramki

7. Krzysztof Rzeńca – 3 bramki

8. Michał Pępkiewicz – 3 bramki

9. Rafał Głowacki – 3 bramki

10. Olek Socha – 3 bramkiArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1124