Piłka Nożna - IIIC vs. II ZSO i IIIB vs. IB
Data: 08-12-2010 o godz. 16:22:10
Temat: Sport


          Dnia 8 grudnia rozegrane zostały kolejne mecze mistrzostw szkoły w piłce nożnej. Grały klasy IIIB vs. IB oraz IIIC vs. II ZSO

Szczegóły i przebieg meczu w dalszej części artykułu...

 

         Klasa IIIC wyszła w składzie: Michał Boniecki (bramkarz), Cezary Krzyżanowski i Cezary Dulewicz (obrońcy), Karol Szybiński (pomocnik) i napastnik - Konrad Kamiński. Klasa II ZSO rozegrała mecz w składzie: Jerzy Gwardjak (bramkarz), Kamil Lechański, Paweł Kowalski (obrońcy), Damian Wojtecki (pomocnik), Sylwester Wójcik (napastnik).

         W tym tygodniu IIIC wygrała kolejny mecz. Tym razem rozgromili II ZSO. Początek spotkania był dość wyrównany. Strzelanie rozpoczął Cezary Dulewicz, trafiając zza pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Chwilę później bramkę, z dużej odległości od bramki, zdobył Konrad Kamiński. Zaraz po rozpoczęciu gry Konrad przejął piłkę i znowu z daleka pokonał bramkarza. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0. Drugą część rozpoczęła II ZSO. Oglądaliśmy chwilę gry na „klepkę”, ale IIIC postanowiła zaatakować. Dwa gole zdobył Karol Szybiński. Posłał mocne strzały w bramkę – golkiper nie miał szans. Następnie hat-trick’a skompletował Konrad. Posłał piłkę z bliskiej odległości, obok bramkarza. Zawodówka była na kolanach. Przegrywała aż 6:0. Na koniec jedno trafienie dołożył Cezary Krzyżanowski zdobywając bramkę po błędzie obrońcy. IIIC vs. II ZSO 7:0.         Drugi mecz to potyczka IIIB z IB. Klasa IIIB rozegrała mecz w składzie: Andrzej Stępniak (bramkarz), Damian Sitarek, Dominik Klimek (obrońcy), Bartosz Kowalczyk (pomocnik), Mateusz Nowocin (napastnik). Klasa IB rozegrała mecz w składzie: Paweł Rupiewicz (bramkarz), Marcin Dębowski, Marcin Gałek (obrońcy), Sebastian Królikowski (pomocnik), Olek Socha (napastnik).

         Mecz rozpoczęli pierwszoklasiści. Zaczęli rozgrywać między sobą piłkę. IIIB zabrała im ją i próbowała atakować. IB zawzięcie się broniła przez całą połową. Pod koniec pierwszej części spotkania bramkę zdobył Olek Socha. IB sensacyjnie wygrywała 1:0. Drugą połowę rozpoczęła IIIB. Nadal próbowali atakować – wcale im to nie wychodziło. Gra bardzo się zaostrzyła. Mateusz Nowocin co chwilę faulował Olka Sochę. Nie dostał za to żadnej kary minutowej. IB wypracowała sobie dogodną akcję „dwóch na jednego”, a bramkarz w polu karnym sfaulował Olka, ale bramkę strzelił Marcin Dębowski. Niestety sędzia nie uznał bramki i podyktował rzut karny! Do wykonania podszedł sam poszkodowany, ale strzał obronił Andrzej Stępniak. Nie przeszkodziło to jednak pierwszoklasistom, aby w końcówce spotkania strzelić jeszcze jednego gola. Strzelcem nie był kto inny jak oczywiście Olek Socha. IIIB upokorzona przez IB przegrała 2:0.


 

 

Klasyfikacja 10 najlepszych strzelców:

1. Konrad Kamiński – 8 bramek

2. Karol Szybiński – 4 bramki

3. Cezary Dulewicz – 3 bramki

4. Michał Pępkiewicz – 3 bramki

5. Dominik Sobczyński – 3 bramki

6. Rafał Głowacki – 3 bramki

7. Olek Socha – 3 bramki

8. Remek Krawczyk – 2 bramki

9. Cezary Krzyżanowski – 2 bramki

10. Mateusz Nowocin – 2 bramkiArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1122