Mistrzostwa Powiatu - Piłka Ręczna Chłopców
Data: 24-11-2010 o godz. 17:39:54

W dniu 24 listopada odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej. Brały w nich udział 3 drużyny: Gimnazjum Błędów, Gimnazjum Jasieniec, Gimnazjum Kruszew.

Szczegóły w dalszej części artykułu...

Mistrzostwa powiatu zostały zorganizowane w hali sportowej Gimnazjum z Jasieńca. Tamtejsi uczniowie mieli dużo łatwiej, gdyż grali na swoim boisku.
         Pierwszy mecz rozegrały drużyny Grójca i Kruszewa. Był to mecz zaległy z poprzednich eliminacji. Kruszew pokonał Grójec po niezbyt wyrównanej walce 14:9.
         Drugi mecz to już mistrzostwa powiatu. Zagrały go drużyny Jasieńca i Kruszewa. Zakończył się on wynikiem 16:13 po bardzo wyrównanym spotkaniu. Gimnazjaliści z Jasieńca dopiero w końcówce przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść.
         Trzeci mecz grali już nasi chłopcy z uczniami szkoły w Jasieńcu. Po pierwszej połowie reprezentanci Błędowa przegrywali aż 8:1. Przewaga była tak duża, ponieważ Błędów utracił lidera - Cezarego Dulewicza. Został on kontuzjowany zaraz na początku połowy. Uraz spowodował jeden gimnazjalista z Jasieńca. Niestety sędzia nie dał mu za to żadnej kary. W drugiej połowie nasi chłopcy wzięli się za grę, ale już było za późno. Mecz zakończył się wynikiem 17:9. Gimnazjum z Błędowa wypadło dość słabo w tym spotkaniu.
         Ostatni mecz rozgrywany był pomiędzy Błędowem i Kruszewem. Był to koncert pod batutą naszych Gimnazjalistów! Mimo, że gra toczyła się punkt za punkt uczniowie z Błędowa wyraźnie przeważali. Po pierwszej połowie było 11:10 oczywiście dla Błędowa. Około piątej minuty drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał reprezentant Kruszewa. Naszym chłopcom było już o wiele łatwiej. Mecz zakończył się wynikiem 16:14.