Niepowstrzymany
Data: 20-11-2010 o godz. 18:04:23
Temat:


Niepowstrzymany (Unstoppable) to najnowszy, fenomenalny film akcji Tony'ego Scotta. W roli głównej Denzel Washington.

Jesteś ciekaw? Więcej w dalszej części artykułu...    Jak już wspomniałem Niepowstrzymany to film akcji. W roli głównej dwukrotny zdobywca Oscara Denzel Washington. Tym razem w roli pracownika kolei, który usiłuje powstrzymać skażenie na ogromną skalę. Próbuje zapobiec katastrofie pociągu towarowego, przewożącego trujące i wybuchowe chemikalia. Film posiada charakter reportażu.

    Opowieść rozpoczyna się w Pensylwanii. Obserwujemy zwykły dzień na kolei. Pracownicy, jak co dzień, wykonują swoje zadania. Nikt nie przypuszcza, że za chwilę może wydarzyć się tragedia, która dotknie tysiące ofiar. Projekcja zaczyna się spokojnie, lecz z minuty na minutę narasta niepokój. Okazuje się, że rozpędzona machina mknie z toksycznymi i wybuchowymi materiałami. Trwają próby zatrzymania pociągu, ale nikt nie potrafi zatrzymać rozpędzonego pociągu zagłady. Los tysięcy ludzi spoczął w rękach doświadczonego maszynisty (w tej roli Denzel Washington), konduktora - żółtodzioba.

    Fabuła filmu wydaje się prosta- wystarczy zatrzymać pociąg, który jest poważnym zagrożeniem dla społeczeństwa. W tle obserwujemy mechanizm działania bezlitosnej korporacji, która za wszelką cenę pragnie ograniczyć straty.

    W filmie nie znajdziemy raczej głębszego przesłania, a akcja skupia się na jednym motywie. Mimo tego uważam, że film jest wart obejrzenia.

Zwiastun - KLIKNIJ TUTAJ


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1111