Święto Niepodległości w naszej parafii- uczczenie poległych
Data: 13-11-2010 o godz. 21:16:21
Temat: Kultura


                Dnia 11 listopada o godzinie 11.00 w kościele p.w. św. Józefa w Błędowie odbyła się uroczysta msza, na której modliliśmy się o naszą ojczyznę oraz pamięć poległych w walkach o niepodległość. Podczas Liturgii nie zabrakło przedstawicieli szkół oraz innych instytucji.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak przebiegało to wydarzenie przeczytaj dalszą część artykułu.


         Na tę uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości.Poczty sztandarowe szkół dzielnie uczestniczyły we Mszy. Liturgii przewodniczył Dziekan Grójecki ks. Stanisław Laskowski, który wygłosił piękne kazanie o czasach walki o niepodległość. Po mszy ksiądz wikary podziękował za uczestnictwo wszystkim zgromadzonym, gościom oraz orkiestrze, która towarzyszyła przez całą mszę oraz grała pieśni patriotyczne podczas składania kwiatów pod pomnikiem Powstańca. Kwiaty składało bardzo wiele osób, min.:

przedstawiciele szkół, w tym przedstawiciele naszego gimnazjum,
przedstawiciele instytucji,
związek sadowników,
obecny wójt gminy Błędów.

        To święto w naszej parafii jest obchodzone bardzo uroczyście i mamy nadzieję, ze przez nasze starania o pamięć poległych inni zaczną zwracać uwagę na historię naszego państwa.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1108