11 listopada Dzień Niepodległości- apel
Data: 10-11-2010 o godz. 19:43:49
Temat: Uroczystości szkolne


 
               Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich oraz chór szkolny, którego opiekunem jest pan Janusz Szarlip.              
              
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej przeczytaj dalszą część artykułu.
 


           Święto Niepodległości jest najważniejsze dla narodu Polskiego, ponieważ po ciężkich 123 latach rozbiorów przez Austrię, Prusy i Rosję Polska w 1989 roku odzyskała niepodległość.

           Na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie naszego gimnazjum zgromadzili się w hali sportowej, po to, by móc obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IIIa i IIIc. Na początku i w trakcie przedstawienia narratorzy opowiadali nam historię rozbiorów i odzyskania niepodległości, mówili o ludziach którzy musieli znosić te ciężkie czasy. Następnie chłopcy przedstawili krótką scenkę kabaretową, był to sondaż pośród przechodniów pytając ich z czym kojarzy im się  dzień 11 listopada. Cały apel ubarwiały wzruszające pieśni wykonywane przez chór szkolny. Pieśni były bardzo trudne i wymagały wiele starań i prób od naszych chórzystów. Po akademii pan dyrektor Krzysztof Kaźmierczak wypowiedział krótkie przemówienie, w którym poprosił nas, byśmy nie zapomnieli wywiesić flag w tak ważnym dla nas Polaków święcie odzyskania Niepodległości.           Apel był poruszający i wspaniale przedstawiający jak ważne jest dla nas Święto Niepodległości. Był przedstawiony w trochę inny sposób (w dobrym tego słowa znaczeniu). Dziękujemy paniom opiekunkom oraz aktorom za tak ciekawe przedstawienie tak bardzo poważnego tematu.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1107