Powstanie warszawskie- apel w naszej szkole
Data: 05-11-2010 o godz. 23:34:06
Temat: Uroczystości szkolne


 
     W powstaniu warszawskim uczestniczyło wielu młodych Warszawiaków, Polaków ,którzy walczyli ze wszystkich sił o swoją wolność, o wolność dla całego narodu. Nasza szkoła chcąc uczcić pamięć poległych wystawiła apel z okazji tego święta, który odbył się 4 listopada b. roku o godzinie 12:50.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przebiegu apelu przeczytaj ciąg dalszy artykułu.


           Uczniowie klas drugich biorący udział w przedstawieniu bardzo się starali. Zawzięcie ćwiczyli swoje role do ostatnich sekund. Dosłownie wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dekoracja była skromna, ale zarazem oddawała całą powagę przedstawienia, którego hasłem przewodnim było: ,,bez przeszłości nie będzie przyszłości" . Na początku narratorzy przybliżyli nam historię Powstania Warszawskiego. Następnie uczniowie przedstawiali krótkie scenki z życia na przykład sanitariuszki czy małego powstańca podczas 63 dni walki o wolność stolicy naszego państwa. Między scenkami pięknie śpiewał pieśni legionowe chór. Pod koniec apelu solo ślicznie zaśpiewała Natalia Kozłowska piosenkę pod tytułem "Gdzie się podziali chłopcy z tamtych lat". Gromkie brawa dały się słyszeć przez długi czas, ale narratorom na całe szczęście udało się podsumować spotkanie poświęcone tak ważnym wydarzeniom z historii Polski.
         Po przedstawieniu uczniowie wrócili do klas biorąc do siebie chociaż trochę z życia ludzi poległych. Przedstawienie było bardzo wzruszające, a także pełne rozmyślań nad losem naszych przodków. Dziękujemy wszystkim uczniom za tak wspaniały apel i prosimy o więcej  :) . 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1104