Nowy samochód Suzuki, Kizashi...
Data: 02-11-2010 o godz. 18:12:12
Temat: Publikacje


Suzuki skończyło z nudnymi formami....
Czas na nowe wcielenie....
Jeszcze w tym roku na polski rynek trafi Suzuki Kizashi.

          Nazwa tego modelu z tłumaczenia z japońskiego oznacza: preludium, nadejście czegoś wspaniałego. Koncern Suzuki mówi, że ta nazwa idealnie opisuje ich nowy samochód. Kizashi pozwoli marce Suzuki wejść do segmentu zdominowanego przez takie auta jak: Volkswagen Passat, Opel Insygnia, Ford Mondeo. Ten model będzie produkowany w japońskiej fabryce w Sagara. Suzuki Kizashi ma zgrabną oraz dynamiczną sylwetkę, oraz ma takie detale jak: szersze listwy podłogowe, 18-calowe felgi, tylny spoiler, chromowane końcówki wydechu. Te detale podkreślają sportowe aspiracje tego auta. Bagażnik samochodu wynosi 461 litrów.

          Wnętrze samochodu sprawia dobre wrażenie, elementy są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Kizashi w środku ma spokojną stylistykę bez żadnych niepotrzebnych udziwnień. 
Kierownica samochodu jest wyposażona w wiele przycisków, które umożliwiają wiele funkcji. Siedzenia w Suzuki są wygodne, ale nie zapewniają dobrego trzymania na boki. Kizashi będzie występowało w wersji z napędem na przednią oś, oraz z napędem 4x4.
Samochód będzie wyposażony tylko w jedną jednostkę napędową. O pojemności 2,4 l i mocy 178 koni mechanicznych.
          
           Silnik gwarantuje sportową dynamikę i umiarkowany apetyt na paliwo. Spala on średnio 7,9l benzyny/100 km. Jednostka współpracuje z 6-biegową manualną skrzynią biegów. 
            Skrzynia bezstopniowa CVT  będzie występowała w wersji 4x4.
Kizashi zawieszenie ma dość sztywne, które pozwala na szybką jazdę. Choć trzeba uważać na podsterowności samochodu bo ma do nich tendencję. ESP pomaga łatwo i szybko zwalczyć podsterowności i ustawia samochód na właściwym torze jazdy.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1102