Kolejny sukces koncernu BMW. Nowe BMW X3...
Data: 01-11-2010 o godz. 15:12:57
Temat: Publikacje


Więcej miejsca, wyższy poziom komfortu i mniejsze zużycie paliwa... 
Tak prezentuje się nowe BMW X3.
Kolejny sukces koncernu BMW, w produkcji SUV-ów.


Szczegóły w dalszej części artykułu...


BMW X3 znacznie urosło w stosunku do swojego poprzednika.
Popularny "grill" BMW o nazwie "nerka" w tym samochodzie jest olbrzymi. Z boku są zauważalne przetłoczenia na drzwiach. BMW z nowymi przetłoczeniami wygląda elegancko i ładnie. Druga generacja X3 z wymiarami jest podobna do pierwszej generacji X5. 
Produkcja nowego X3 odbywa się w Ameryce w miejscowości Spartanburg. X3 jest bardzo dobrze dopracowana i spokojnie może zaspokoić ona wybrednych klientów. W 2 generacji X3 znajdziemy wiele elementów z BMW serii 5 np. (wyświetlacz Head-up, dostęp do Internetu oraz duży 8,8 calowy monitor). 
W samochodzie zwiększyła się ilość miejsca. Z tyłu spokojnie zmieszczą się 2 wysokie osoby. Zwiększono też bagażnik z 380 do 550 litrów, po rozłożeniu tylnej kanapy aż 1600 litrów.
W BMW będzie zamontowane zawieszenie wielowahaczowe wzięte z BMW serii 5. Tylna kanapa jest dzielona w proporcji 40:20:40. Po rozłożeniu tylnej kanapy nie uzyskamy prostej powierzchni. Minusem X3 jest to że tylnej kanapy nie można przesuwać ani regulować kątu nachylenia oparcia. Plusem X3 jest komfort podróżowania. 
W momencie rozpoczęcia sprzedaży (listopad) tego roku, nowe X3 będzie oferowane z dwoma silnikami: 306-konną jednostką napędową napędzaną benzyną 35i. Cena samochodu z tym silnikiem wynosi od 229 000 zł. Drugi silnik  20d  to podstawowy silnik X3 jest on wysokoprężny, oraz turbodoładowany i ma moc 184 koni mechanicznych. Samochód z tym silnikiem będzie kosztował od 159 900 zł.  W obu silnikach w wersji standardowej będzie zamontowany system start-stop, dzięki niemu silnik wysokoprężny będzie zużywał o 14 procent mniej paliwa niż w pierwszej wersji X3. Myślę, że nowe BMW X3 jest dobrze przemyślanym i dobrze wykonanym samochodem.

                                            

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1101