Nie mów tego, o czym należy milczeć, nie przemilczaj tego, co należy powedzieć.
Data: 28-10-2010 o godz. 22:18:00
Temat: Kultura


       

          Czy nie zastnawiałeś się nad tym, że paplasz trzy po trzy, albo byłeś wściekły, że coś przemilczałeś a twoje słowa mogły mieć duże znaczenie?  Nie mów tego, o czym należy milczeć, nie przemilczaj tego, co należy powiedzieć czy te słowa nie poruszają Cię i nie dają do pomyślenia się nad samym sobą?

Przeczytaj dalszą część artykułu, aby rozważyć swoje refleksje...Przyjaźń. Pewnie każdy z nas ze szkolnych ławek ma swojego przyjaciela bądź każda dorosła osoba ma swoja osobę której może zaufać. Zapewne twój kolega chciałby usłyszeć twoja opinie na jego nowe spodnie , które w zasadzie ci się nie podobają, ale lepiej by było gdybyś mu tego nie mówił, ponieważ o poglądach się nie dyskutuje. Z drugiej strony znowu gdy twój przyjaciel popełnia błąd, który może okazać się w przyszłości bolesny warto mu o tym powiedzieć i wesprzeć go radą i naprowadzić na dobra drogę.


        Miłość. Wyobraź sobie, że zostałeś zaproszony przez swoją dziewczynę na obiad do jej rodziców. Denerwujesz się i rozmyślasz o czym mówić a o czym nie. Nie powinieneś przede wszystkim drażnić tematów dyskusyjnych na przykład "polityka". Być może jesteś Pisowcem a twój teść jest Peowcem. Taki temat daje pewną kłótnie. Lepiej by było, gdybyś przytoczył temat czegoś, co nie wywoła kłótni na przykład pogoda, lub twoje ulubione miejsce na wakacje. Po prostu temat, który umożliwia wymianę poglądów.

        
        Bunt. Jesteś słaby psychicznie? Łatwo dajesz się wciągnąć w sytuacje dla ciebie niekorzystne. Takimi ludźmi byli Polacy na początku komuny. Na szczęście znaleźli się tacy, którzy przerwali milczenie i zniszczyli komunizm. zapewne każdy się domyśla, że mówię o "Solidarności".

        
       Nienawiść. Zapewne nienawidzisz kogoś i chciałbyś mu powiedzieć co o nim myślisz i na pewno nie będzie to dla niego miłe. Czy nie lepiej by było gdybyś go dodatkowo nie dobijał? Może żałuje to co zrobił wobec ciebie, a dodatkowe słowa będą kolejnym ciosem dla niego.         Kończąc mój artykuł chciałbym zaznaczyć, że niekiedy trzeba zachować pewne informacje dla siebie bo czasem bezmyślność ludzka krzywdzi inne niewinne osoby.Z drugiej za to strony nie możemy dusić w sobie opinie na dany temat lub nurtujące nas problemy.Mam nadzieje, że powyższe argumenty nie dają szans żadnym sprzeciwom co do postawionej tezy.

                                                                                        Dominik Sitarek

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1100