Szkolne Mistrzostwa w piłce nożnej chłopców
Data: 27-10-2010 o godz. 16:47:23

W naszej szkole rozpoczęły się szkolne mistrzostwa w piłce nożnej. Każda klasa wystawia swoją drużynę i rywalizuje z innymi w swojej grupie. Są dwie grupy.

Szczegóły w dalszej części artykułu...

Szkolne mistrzostwa szkoły zaczęły się od rozlosowania grup, w których znajdują się drużyny z każdej klas naszego gimnazjum i ZSO. Mecze to dwie dziesięciominutowe połowy z krótką przerwą. Grupy przedstawiają się następująco:

- II ZSO

W dniu 20 października 2010r. został rozegrany mecz inaugurujący mistrzostwa, pomiędzy klasami: Ib vs. IIIc. Trzecioklasiści wyszli w następujący składzie: Michał Boniecki (bramkarz), Cezary Krzyżanowski i Cezary Dulewicz (obrońcy), Karol Szybiński (pomocnik) i niezawodny supersnajper okręgowego Sadownika Błędów - Konrad Kamiński jako napastnik. Klasa IIIc rozgromiła pierwszaków aż 7:0. Bramki strzelali: Konrad Kamiński (3 gole), Cezary Dulewicz (2 gole), Karol Szybiński (1 bramka) i Cezary Krzyżanowski (1 bramka).

Dnia 27 października rozegrano 2 mecze: IIIb - Ia oraz IIIa - IIc. Klasa IIIb wyszła w składzie: Andrzej Stępniak (bramkarz) Michał Socha i Dominik Klimek (obrońcy), Bartosz Kowalczyk (pomocnik w 2. połowie zmieniony na Daniela Majewskiego) i Mateusz Nowocin w ataku. Ia rozpoczęła spotkanie w następującym składzie: Dominik Jeżewski (bramkarz), Kamil Błoński i Kamil Szymański (obrońcy), Damian Galanciak (pomocnik) i Łukasz Łączek w "napadzie". Mecz ten zakończył się minimalnym zwycięstwem trzecioklasistów 2:1 po bramkach Mateusza Nowocina (2 gole) i Łukasza Łączka. Pierwszaki "pokazały w tym meczy zęby".

Mecz IIIa vs. IIc. IIIa wyszła w składzie: Kamil Szmulski (bramkarz), Adrian Karpiński i Bartek Kamiński (obrońcy), Michał Wierzbicki (pomocnik zmieniony z Karolem Skorupskim), Michał Pępkiewicz (napastnik). Klasa IIc wyszła na to spotkanie w składzie: Maciek Dołęgowski (bramkarz), Paweł Stańczyk i Krzysztof Bobrowski (obrońcy), Damian Krawczyk (pomocnik), Adrian Baszkier (napastnik zmieniony przez Karola Kępkę). IIc dość łatwo uległa trzecioklasistom 4:0 po trzech bramkach Michała Pępkiewicza i jednej Bartka Kamińskiego.

Zapraszamy wszystkich na kolejne mecze, które odbywają się co środę na ósmej godzinie lekcyjnej. Na mecze nie sprzedajemy biletów, więc jest wstęp wolny :).