Apel z okazji X Dnia Papieskiego
Data: 18-10-2010 o godz. 17:15:24
Temat: Kultura


           Dnia 18 października 2010r. na szóstej godzinie lekcyjnej odbył się apel z okazji X Dnia Papieskiego. Brali w nim udział uczniowie klas 1, 2 oraz 3, którzy mieli na celu uczulić uczniów oraz radę pedagogiczną na pamięć o WIELKICH POLAKACH.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, czytaj dalszą część artykułu...


            Apel z okazji X Dnia Papieskiego odbył się na szóstej godzinie lekcyjnej. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego to “Jan Paweł II- Odwaga Świętości”. Apel ten miał na celu utrwalenie pamięci o Janie Pawle II oraz zapoznanie uczniów z biografią Karola Wojtyły. Uczniowie opowiadali o dzieciństwie i młodości przyszłego papieża oraz jego wyborze na następcę Św. Piotra. Następnie wspólnie obejrzeliśmy fragment transmisji z wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Na końcu wspólnie pomodliliśmy się o rychłą beatyfikację Jana Pawła II i zaśpiewaliśmy “Barkę”- ulubioną pieśń naszego papieża, ale wcześniej ksiądz Piotr Kodym mówił o zapomnieniu naszego papieża i abyśmy starali się pamiętać o nim jak najwięcej.
 
           Miejmy nadzieję, że tego typu apele utrwalą papieża Polaka w pamięci młodych ludzi i pogłębią wiedzę o jego przeszłości.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1095