Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej
Data: 16-10-2010 o godz. 15:40:27
Temat: Uroczystości szkolne


 
    
          Dnia 15 października 2010r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji ślubowania klas pierwszych i Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi tej uroczystości byli m.in. proboszcz naszej parafii Andrzej Krynicki oraz sekretarz Urzędu Gminy w Błędowie pan Jacek Adamski.

Szczegóły w dalszej części artykułu...

    


              Uroczystość zaczęła się około godziny 12.50 i została podzielona na dwie części. Dla klas pierwszych był to szczególnie ważny dzień, ponieważ zostali oni oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum.          Pierwszą z nich rozpoczęto przemówieniem pana dyrektora Krzysztofa Kaźmierczaka. Następnie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn narodowy. Po owej ceremonii trzej przedstawiciele klas pierwszych ślubowali na sztandar szkoły powtarzając słowa przysięgi czytane przez uczennicę klasy trzeciej w imieniu swoich rówieśników, którzy powtarzali uroczyste "ślubujemy".
              Następnie delegacja uczniów klas pierwszych, oddała na ręce pana dyrektora dokument, na którym podpisali się własnoręcznie pierwszoklasiści. Zaproszeni goście wygłosili króciutkie przemówienie. Po przemówieniach pan dyrektor wręczył kilka nagród dla pracowników naszej szkoły, w których podziękował za trud i wysiłek jaki wkładają w swoją pracę. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której role wcielili się uczniowie klas pierwszych. Nie zabrakło też niezawodnego chóru pod kierownictwem pana Janusza Szarlipa. Na koniec uczniowie wręczyli Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Obsługi róże oraz serdeczne życzenia od wszystkich uczniów.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy dyrekcji , nauczycielom, pracownikom szkoły, dużo zdrowia, pomyślności oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1091