Dopalaczom mówimy nie!
Data: 04-10-2010 o godz. 18:52:43
Temat: Kultura


     Jak wiadomo dopalacze na polskim rynku goszczą już dość długo, ale dopiero teraz premier Donald Tusk zapoczątkował starania o wycofanie tych używek ze sklepów. Dopalacze prawdopodobnie są nawet groźniejsze od zwykłych narkotyków, gdyż zawierają składniki bardziej szkodliwe dla człowieka.
Więcej czytaj w dalszej części artykułu...


        Ostatni weekend minął pod znakiem tragedii związanych z dopalaczami. Po ich zażyciu zmarły dwie osoby (32 i 20-letni mężczyźni), a dziewięć uległo silnemu zatruciu. Wydarzenia te sprawiły, że policja i sanepid zabrały się do wzmożonych kontroli sklepów (900 z nich zamknięto powołując się na przepisy zabraniające wprowadzania do handlu artykułów zagrażających zdrowiu).

        Procederowi omijania prawa przez handlarzy dopalaczami przygląda się też rząd, a premier Donald Tusk ostrzega, że trwają prace nad ustawą, która sprawi, że sklepy z dopalaczami znikną raz na zawsze. Obecnie sprzedawane są w legalny sposób jako „produkty kolekcjonerskie”. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa ich stosowania, uważając że legalne środki nie mogą być szkodliwe.

Apelujemy więc do wszystkich młodych ludzi o zachowanie zdrowego rozsądku i powstrzymywania innych i siebie przed używkami.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1080