Czy świnie są mądrzejsze od psów
Data: 21-09-2010 o godz. 20:00:26
Temat: Nauka


Z Amerykańskich badań wynika że świnie są mądrzejsze od psów. Podczas badań wyszło na to iż świnia prędzej pojmuje różne rzeczy niż pies. Czy zgadzamy się ze stwierdzeniem, że pies zawsze był i jest pupilem człowieka?

Jeśli chcesz się dowiedzieć czy to prawda przeczytaj dalszą część artykułu...
Gdy świni i psu dano grę do rozwiązania świnka w kilka godzin bez niczyjej pomocy rozwiązała grę, a pies około dwa miesiące z treserem rozwiązał grę. Ta gra polegała na tym aby różowy punk trafił do fioletowego kwadratu. Jeśli zwierzę trafi dostanie przysmak. Na drugim etapie było nieco trudniej, świnia w ciągu dnia rozwiązała drugi etap a pies dopiero po pół roku z treserem. Tę grę sterowano za pomocą dżojstika, a gra istniała na ekranie komputera.


Świnie są mądrzejsze, lecz i tak pupilami ludzi pozostają psy. Z innych badań wynika że psy są bardziej przyjacielskie i przywiązane do człowieka niż świnia. Świnie nie są pupilkami ludzi poprzez swój wygląd i zachowanie.

Jest wiele ras psów oraz świń, a i tak każdy z nas ma swoje ulubione zwierzę, które dla niego jest mądre i jest do niego przywiązany.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1073