Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/11
Data: 01-09-2010 o godz. 11:14:25
Temat: Uroczystości szkolne


      W dniu 1 września rozpoczął się rok szkolny 2010/11. Tę uroczystość rozpoczęto Mszą Św. i przemówieniem dyrektora. Większość uczniów miała wesołe twarze, co słusznie zauważył p. Krzysztof Kaźmierczak.


     Ok. godz. 8.00 wszyscy udali się do dużego kościoła, na uroczystą Mszę Św., aby pomodlić się o dobre oceny i szczęśliwy rok szkolny.

     Po spotkaniu modlitewnym, rozpoczęło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 w hali gimnastycznej naszego gimnazjum.

    Rozpoczynając pierwszy dzień szkoły, wniesiono sztandar przez nowo wybranych uczniów oraz  odśpiewanyo hymn państwowy. Następnie dyrektor p. Krzysztof Kaźmierczak powitał wszystkich obecnych nauczycieli, rodziców oraz uczniów i poinformował o zmianach w gronie pedagogicznym, a także o sprawach organizacyjnych. Przypomniano nam, także o tym, jak 71 lat temu nie wszyscy uczniowie mogli pójść do szkoły, ale walczyli o wolność kraju. Dyrektor przeczytał wychowawców poszczególnych klas, po czym uczniowie  udali się do swoich sal na spotkanie z wychowawcami. Tam został omówiony rozkład jazdy autobusów oraz podany plan lekcji na następne dni.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1061