Wycieczka do ...
Data: 16-06-2010 o godz. 18:46:08
Temat: Wycieczki


 
    
      16 czerwca 2010 roku klasa III b w nagrodę za I miejsce w konkursie przebierańców z okazji Pierwszego Dnia Wiosny (niezastąpione owieczki) wybrała się na wycieczkę do Bałtowa.
   Aby dowiedzieć się czegoś więcej, przeczytajcie artykuł.


   Około godz. 7:30 wszyscy uczestnicy punktualnie stawili się na zbiórkę. Podróż do Bałtowa trwała 2 godziny.
   Po dojechaniu na miejsce, wraz z wychowawczynią (p. Sylwią Woszczyk) oraz p. Martą Kalwarczyk udaliśmy się do Parku Jurajskiego, gdzie czekała już tam na nas pani przewodnik.
   Odbyliśmy fascynującą podróż w przeszłość naszej Planety. Zobaczyliśmy największe stworzenia jakie żyły na Ziemi. Obejrzeliśmy rekonstrukcje przerażających drapieżników, łagodnych roślinożerców, latających gadów takich jak np. Ankylozaur, Cearadaktyl, Cynognat, Dryozaur.
   Obok tych dinozaurów nikt nie przeszedł obojętnie. Każdy znalazł okaz, który go zadziwił. Pani przewodnik podzieliła się z nami swoją wiedzą na temat ich życia.
   Następnie amerykańskim school busem pojechaliśmy zwiedzać Zwierzyniec Bałtowski zarówno dolny jak i górny. Mieliśmy okazję zobaczyć zwierzęta, których na co dzień nie mamy okazji oglądać.
   Po tej wyprawie mieliśmy czas wolny, który mogliśmy wykorzystać według własnych upodobań. Jedni udali się na obiad zaś inni, nie zwlekając poszli np. do kina 5D lub na rollercoaster. Na koniec mieliśmy przejazd kolejką bałtowską.
   Droga powrotna upłynęła szybko. Zadowoleni wróciliśmy do Błędowa. W naszych głowach pozostaną na zawsze niezapomniane wrażenia.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1057