Ks. Popiełuszko Błogosławionym
Data: 07-06-2010 o godz. 20:53:13
Temat: Publikacje


   
           Dnia 6.06.201o roku ks. Jerzy Popiełuszko został ogłoszony błogosławionym. List apostolski z decyzją papieża  Benedykta XVI odczytał prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych abp. Angelo Amato na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

    List został napisany przez papieża Benedykta XVI w języku włoskim który został przeczytany w tym także języku oraz w języku polskim przez abp. Nycza. Święto błogosławionego ks. Popiełuszki będzie obchodzone corocznie 19 października, czyli w dniu jego śmierci.

    W uroczystości mszy św. wziął udział premier Donald Tusk, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, marszałek Senatu Bogdan Borusowicz, były prezydent RP Lech Wałęsa.

Oto treść listu apostolskiego:

"Spełniając życzenie naszego brata Kazimierza Nycza, arcybiskupa warszawskiego, jak również wielu innych braci w biskupstwie oraz licznych wiernych, za radą Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, naszą władzą apostolską zezwalamy, aby odtąd czcigodnemu słudze bożemu Jerzemu Popiełuszce, prezbiterowi i męczennikowi, wytrwałemu i niestrudzonemu świadkowi Chrystusa, który zwyciężył zło dobrem aż do przelania krwi, przysługiwał tytuł błogosławionego" Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1054