Święto naszego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków
Data: 01-06-2010 o godz. 16:09:10
Temat: Publikacje


 
    
    Dziś w naszej szkole odbyło się jak co roku Święto Szkoły w ramach Dnia Dziecka. Ten dzień jest szczególnie wyjątkowy, ponieważ zajęcia wyglądały troszkę inaczej niż zazwyczaj...
    O 8:10 uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, by zapoznać się z planem dnia. Około godziny 8:30 zeszliśmy do hali, aby rozpocząć rywalizacje sportową o tytuł najbardziej wysportowanej klasy.    Każdy uczeń mógł wziąć udział tylko w jednej z konkurencji a były to: sztafeta 4x40m, przeciąganie liny, skok w dal z miejsca, szczur, wyścigi w workach, rzut ringiem i wyciskanie sztangi na ławeczce. Każda klasa bardzo się starała jak najlepiej wypaść. Tytuł najbardziej wysportowanej klasy otrzymała klasa IIIa.

    Następnie odbył się mecz piłki siatkowej: uczniowie vs. nauczyciele. W tym roku uczniowie okazali się lepsi i wygrali 2:0 w setach. Tego dnia nie zabrakło też cheerleaderek. Po ukończeniu pierwszego seta i całego sparingu pokazały układ taneczny.

     Po owych zmaganiach nadszedł czas na zmagania umysłowe tzn. konkurs "1 z 9". Zostały zadane pytania z różnych dziedzin jednemu przedstawicielowi z klasy. Zwycięzcą został Remek Krawczyk z klasy Ib. 

   Następnie uczniowie klas drugich przygotowali informacje o tegorocznych olimpijczykach z Vancouver:

Justynie Kowalczyk, Adamie Małyszu, Katarzynie Bachledzie- Curuś, Katarzynie Woźniak oraz Luizie Złotkowskiej. Po przedstawieniu sylwetek olimpijczyków nadszedł czas na gościa specjalnego - Dariusza Goździaka - złotego olimpijczyka z Barcelony 1992 roku. Znany sportowiec opowiedział nam w jaki sposób osiągnął tak wielki sukces. Uświadomił nam, że dzięki ciężkiej pracy możemy zajść daleko...

     Zapewne dla każdego z nas był to wyjątkowy dzień. Pozostanie on na długo w naszej pamięci - zwłaszcza pobyt znanych olimpijczyków. Spotkania takie są szczególnie cenne, gdyż są to spotkania z patronami naszej szkoły.
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1050