''Zło dobrem zwyciężaj''
Data: 31-05-2010 o godz. 20:36:24
Temat: Nauka


         Dnia 22. 05. 2010r. odbył się II etap konkursu po hasłem „Zło dobrem zwyciężaj. Ks. Jerzy Popiełuszko - Męczennik za wiarę i Ojczyznę”, w którym udział wzięło trzech uczniów z naszej szkoły.


           Z inicjatywy Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Warszawskiej oraz Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie przeprowadzony został konkurs dotyczący życia i działalności (wkrótce beatyfikowanego) Jerzego Popiełuszki.

Dnia 22 maja o godz. 10.00 w siedzibie Organizatora (Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie) odbył się finał konkursu. Udział w nim wzięło aż 179 gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowali: Nowocin Jakub, Krawczyk Marta oraz Szymańska Iza (opiekę nad uczniami sprawowała Bogusława Woźniak).

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 28 maja i przedstawiają się następująco:

1.Kur Aleksandra - Gimnazjum Nr 1 w Łomiankach  
2.Bieńko Joanna - Zespół Szkół Nr 3 w Konstancinie - Jeziorna  
3.Gałecka Natalia - Gimnazjum Nr 1 w Łomiankach  

Nagrody dla laureatów oraz dyplomy za udział w konkursie zostaną wręczone 5 czerwca 2010r. o godz. 16.00 w Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich podczas Uroczystości dziękczynnych.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1048