,,Ostatni raz z moją klasą''
Data: 11-05-2010 o godz. 18:54:25
Temat: Uroczystości szkolne


 
    
   Na ten dzień z niecierpliwością czekali uczniowie klas trzecich. To szczególna dla nich uroczystość w gronie swoich najbliższych kolegów i koleżanek, a także nauczycieli. 8 maja br to data, którą zapamięta niemal każdy uczeń urodzony w 1994 roku i uczęszczający przez trzy lata do błędowskiego gimnazjum...Dnia 8 maja (sobota) w naszym gimnazjum odbył się wieczorek klas trzecich. Był to dzień długo wyczekiwany przez uczniów, którzy kończą tą szkołę. O godz. 18:00 wszystko się zaczęło...
Kilka minut później hala sportowa wypełniła się uczniami, nauczycielami, rodzicami oraz absolwentami szkoły. Każdy z nich przyszedł, by zobaczyć jak radzą sobie z tańcem poloneza trzecioklasiści. Po wręczeniu przez panów róży partnerkom, nadszedł czas rozpoczęcia tego wspaniałego tańca polskiego. Oprócz trzecioklasistów mieli przyjemność zatańczyć: Wójt Gminy Błędów p. Marek Mikołajewski, dyrekcja naszej szkoły p. Krzysztof Kaźmierczak i p. Marianna Szewczyk oraz inni nauczyciele.
Po skończeniu tańca głos zabrał ks. Andrzej Krynicki, Wójt Gminy oraz p. dyrektor, którzy życzyli nam dalszych sukcesów w szkole i w życiu. Od tego momentu wieczór zabawy został oficjalnie otwarty.
Po tej jakże podniosłej dla nas chwili, każdy przebrał się w luźniejsze ubrania i zasiadł za stołem, który znajdował się na górnym korytarzu. Tam czekały na nas napoje, owoce, ciasta, cukierki i inne słodycze.
Gdy usłyszeliśmy pierwszą piosenkę z dolnego korytarza nasze nogi ruszyły na parkiet. Po pewnym czasie wszyscy wczuli się w rytm i rozpoczęła się zabawa. Skoczna muzyka, wesoły, pełen humoru klimat sprawił, że każdy doskonale się bawił. Wodzirej, który prowadził zabawę na dolnym korytarzu urozmaicił ją m.in w taniec macareny i taniec duński. Większości uczestnikom odpowiadały utwory muzyczne i uważają, że przy ,,starych" piosenkach można się naprawdę świetnie bawić i ,,tańczyć do upadłego". Oprócz młodzieży znaleźli się także nauczyciele, którzy doskonale wczuli się w rytm i bawili się ze swoimi uczniami.
Impreza zakończyła się kilkanaście minut po północy. Po tak fantastycznym dyskotekowym szaleństwie, aż szkoda było, wracać do swoich domów.
Ten wieczór trzecioklasiści zapamiętają na bardzo długo, ponieważ była to jedna z ostatnich wspólnych zabaw prawie całego rocznika 94. Z pewnością chcieliby powtórzyć ją jeszcze raz!
 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1028