„Zło dobrem zwyciężaj”
Data: 10-05-2010 o godz. 18:28:55
Temat: Nauka


       Dnia 7.05.2010r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj. Ks. Jerzy Popiełuszko - Męczennik za wiarę i Ojczyznę”. Poznaj szczegóły konkursu oraz ich półfinalistów.

      Jerzy Aleksander Popiełuszko (1947-1984) – polski ksiądz, Sługa Boży Kościoła katolickiego, zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. 

 W dniu 6 czerwca Ks. Jerzy Popiełuszko zostanie beatyfikowany. Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej oraz Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie dla uczczenia tego wydarzenia ogłosiło konkurs dotyczący jego osoby. W konkursie tym mogą brać udział dzieci i młodzież szkolna. 

 Konkurs składa się z dwóch etapów:

 I – szkolny, który polegał na napisaniu testu. Etap ten należało przeprowadzić dnia 7 maja przy szkolnej komisji. W naszej szkole test został przeprowadzony w obecności Bogusławy Woźniak oraz  Marianny Szewczyk. W konkursie wzięło udział 27 osób. Zgodnie z regulaminem do finału przeszło trzech uczniów:

1. Nowocin Jakub Ib (31 pkt.)

2. Krawczyk Marta IIa (28 pkt.)

3. Szymańska Iza IIc (28 pkt.)

 II - etap międzyszkolny – będzie polegał na napisaniu testu wiedzy o życiu i działalności ks. Popiełuszki. Zostanie on przeprowadzony 22 maja 2010r. w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Ks. Piotra Skargi, ul. Bema 73/75 w Warszawie przez komisję powołaną przez organizatora. W etapie II zostaną wyłonieni laureaci Konkursu.

 

Reprezentantom naszej szkoły - życzymy powodzenia w finale! ;)Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1025