Zmagania naszych trzecioklasistów
Data: 29-04-2010 o godz. 15:20:43
Temat: Kultura


 
    
   Jak wiecie w dniach 27, 28, 29 kwietnia br. odbył się egzamin gimnazjalny. Jakie odczucia towarzyszyły naszym koleżankom i kolegom? Jak oceniają poziom trudności tego sprawdzianu? Dowiecie się w dalszej części mojego artykułu...Pierwszy dzień. Ogromny stres i mnóstwo strachu przed częścią humanistyczną. Większość pocieszała się faktem, iż to wiedza z języka polskiego przeważa, gdyż każdy z nas uczy się go od dziecka. Egzamin ten rozpoczął się o godzinie 9 i trwał 120 minut. Lektury, z którymi mieli zetknęli się uczniowie to min: “Krzyżacy” H. Sienkiewicza i “Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. Natomiast pracą pisemną była rozprawka na temat: “Czy wybór przyszłej szkoły jest dla gimnazjalistów trudną decyzją?” Test z tej części okazał się dla większości piszących łatwym.
Następnego dnia przyszła kolej na część matematyczno-przyrodniczą. Ona również rozpoczęła się w tych samych godzinach, co część humanistyczna. Tu uczniowie mieli jednak trochę więcej nerwów i stresu, gdyż pytania były podchwytliwe i wymagały wgłębnego poznania treści zadań. Na tym teście pojawiły się zadania dotyczące min: paliw kopalnych, węgla, oraz umiejętności obliczania karatów.
Trzeciego, a za razem ostatniego już dnia egzaminów młodzież zmierzyła się z częścią językową. Dotyczyła ona języka angielskiego. Ten sprawdzian jako jedyny odbył się w klasach, z powodu możliwości lepszego słuchania zadań jakie zawarte były w tych arkuszach. Rozpoczął się on o godzinie 9 i trwał 90 minut. Jak oceniają uczniowie był niezwykle prosty w porównaniu z wcześniejszymi arkuszami testowymi.Te dni na pewno przyniosły wiele nerwów wszystkim uczniom trzecich klas, lecz teraz mogą się cieszyć, że już po wszystkim. Życzymy im również ogromnego uśmiechu podczas odbierania wyników z tych trzech ciężkich dla nich egzaminów.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1016