Debata na temat samorządu uczniowskiego
Data: 27-04-2010 o godz. 20:47:03
Temat: Kultura


 
    
   Dnia 23 kwietnia b.r. w naszej szkole odbyła się debata na temat wyborów do samorządu uczniowskiego. Z każdej klasy zostali wybrani przedstawiciele do dyskusji na ten temat. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat debaty przeczytajcie dalszą część artykułu.


Uczniowie zebrali się o godzinie 14.30 w sali nr.17. Do debaty dołączył również pan dyrektor Krzysztof Kaźmierczak, który po wysłuchaniu racji uczniów wygłosił mowę końcową oraz pani Sylwia Woszczyk, która słuchała rozmów. Cała debata trwała godzinę a prowadziły ją Klaudia Skoniecka, Ewelina Bobrowska oraz Agata Kawęczyńska. Pytania, które zostały zadane przez dziewczęta to:

1.Kto powinien mieć prawo wyborcze czynne i bierne?
2 Czy uczniowie powinni wybierać opiekuna samorządu?
3 Czy ordynacja wyborcza powinna być wspólna dla wszystkich szkół?
4 Czy kadencja powinna trwać rok czy dłużej?
5 Jak zachować ciągłość władzy w samorządzie uczniowskim?
6 Jak wyobrażacie sobie kampanię wyborczą i przygotowanie do wyborów samorządu uczniowskiego?Wszyscy starali się odpowiadać argumentując swoją wypowiedź i nie przekrzykując się. Była to pierwsza taka debata w naszej szkole i w trakcie jej trwania padł pomysł aby zorganizować jeszcze jedno takie posiedzenie. Bardzo spodobała nam się tak kulturalna wymiana poglądów i czekamy na następną debatę.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1015