Identyfikacja ciał w Smoleńsku
Data: 13-04-2010 o godz. 19:52:49
Temat: Żałoba


    Wszyscy wiemy co stało się w sobotę 10 kwietnia tego roku. W smoleńsku nadal trwa identyfikacja zwłok zmarłych tragicznie głów naszego państwa. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat przeczytajcie dalszą część artykułu. 
    W sobotę rano miała miejsce wielka tragedia. Na pokładzie samolotu znajdowało się 96 osób w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką. Ciała ofiar katastrofy były w bardzo złym stanie. Wieczorem Jarosław Kaczyński (brat prezydenta) pojechał na miejsce katastrofy zidentyfikować ciało swego brata oraz bratowej. Po długim czasie udało mu się rozpoznać ciało Lecha Kaczyńskiego, niestety  zwłoki jego żony nie zostały rozpoznane. Około godziny 11.30 w niedzielę Rosjanie podali, że rozpoznano 24 ciała a pracowało nad tym 45 lekarzy sądowych. O godzinie 15 samolot z ciałem prezydenta ląduje na warszawskim lotnisku Okęcie i zaczynają się uroczystości "powitalne". Dalej ciągną się spekulacje na temat ciała Marii Kaczyńskiej, które nadal nie jest zidentyfikowane. Dopiero dnia następnego (12.04.2010r.) minister zdrowia Ewa Kopacz podała mediom wiadomość, że ciało pierwszej damy zostało rozpoznane i zostanie przewiezione dzisiejszego dnia do Polski.

Bardzo współczujemy rodzinom ofiar, składamy im nasze wyrazy szacunku oraz kondolencje. te wydarzenia na pewno na długo zagoszczą w naszych sercach. 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1003