96 osób nie żyje w tym Lech Kaczyński
Data: 10-04-2010 o godz. 11:37:41
Temat: Żałoba


 
          Dnia 10.04 2010 roku o godzinie 8:56 czasu polskiego przy podchodzeniu do lądowania nad lotniskiem wojskowym w Smoleńsku rozbił sie samolot Tupolew 154-M z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego żoną oraz delegacją rządową na pokładdzie....    Lech Kaczyński, wraz z delegacją, leciał na obchody rocznicy zrodni katyńskiej. 

  Wśród ofiar są m.in. Prezydent Polski Lech Kaczyński i jego żona, wicemarszalek sejmu Jerzy Szmajdziński, minister Aleksander Szczygło, prezes IPN Janusz Kurtyka, Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wasserman, prezes NBP Sławomir Skrzypek, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, biskup polowy Wojska Polskiego generał dywizji Tadeusz Płoski, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego biskup i generał brygady Miron Chodakowski oraz sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik.  

    Maszyna podchodząc do lądowania zachaczyła o drzewa i stanęła w płomieniach. Gubernator okręgu smoleńskiego podał, że wszyscy pasażerowie zgineli. Na pokładzie znajdowało się 96 osób. Przyczyną tragedii była ograniczona widoczność (mgła).

    Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powołał specjalną komisję do zbadania przyczyn katastrofy polskiego samolotu. Będzie jej przewodniczył premier Rosji Władimir Putin. 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1001