01: ogurozy

Ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów: FC Chelsea Londyn vs. Inter Mediolan
Wysłano dnia 26-02-2010 o godz. 19:58:40 przez adrianka_00

Sport Remek_Byk napisał "
Mecz 1/8 finału pomiędzy FC Chelsea Londyn a Interem Mediolan odbył się 24 II 2010r. na stadionie San Siro (Stadio Giuseppe Meazza). To spotkanie sędziował 44-letni Manuel Mejuto González z Hiszpanii. Obie drużyny walczyły bardzo zaciekle, ale mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Interu. Gole zdobywali odpowiednio: Diego Milito (3’); Salomon Kalou (51’); Cambiasso (55’).

Więcej informacji w dalszej części artykułu.

Spotkanie rozpoczęło się jak zwykle hymnem piłkarskiej ligi mistrzów. Mecz zaczęli Włosi. Już na początku Lucio sfaulował Drogbę. W 3 minucie Diego Milito pokonuje Petra Cecha - bramkarza Chelsea i jest 0:1 dla Interu. Zdenerwowani Anglicy od razu zaczęli atakować. Ten mecz zapowiadał się bardzo ofensywnie, gdyż obie drużyna tworzyły sobie bezproblemowo akcje. W 9 minucie Thiago Motta dostaje żółtą kartkę za trafienie butem w twarz Michaela Ballacka. Niemiec musiał na chwilę opuścić boisko. W 12 minucie Salomon Kalou oddaje strzał na bramkę Interu, ale Julio Cesar broni bez problemów. W 15 minucie Ballack znów zostaje sfaulowany. Rzut wolny z 32 metrów wykonał Didier Drogba, lecz trafił w poprzeczkę. Anglicy ciągle atakowali. W 22 minucie Diego Milito otrzymuje żółtą kartkę za symulację faulu, a tym samym do wymuszenia rzutu karnego. Minutę później żółtą kartkę otrzymuje Salomon Kalou za brutalny faul. Gra robiła się coraz bardziej agresywna. W 40 minucie był pierwszy rzut rożny dla Chelsea, który wykonał Frank Lampard. Włosi wybili tę piłkę z rzutu rożnego. Tuż przed przerwą sędzia podyktował rzut wolny dla Interu z ok. 35m. Potężnym uderzeniem nad poprzeczką popisał się Sneijder. Do pierwszej połowy arbiter doliczył jedną minutę. W 51 minucie Salomon Kalou dostaje piłkę od Ivanovicia, strzela na bramkę Interu i pokonuje Julio Cesara. Mamy remis 1:1. 4 minuty później Cambiasso  znowu daje prowadzenie Interowi i jest 2:1 dla gospodarzy. W 60 minucie Petr Cech wyłapując piłkę z dośrodkowania, doznał kontuzji. Konieczna była zmiana. Zastępuje go Henrique Hilario. Dwie minuty później Ivanović brutalnie wszedł wślizgiem w Samuela Eto’o i był rzut wolny. 65 minuta to zamieszanie w polu karnym Interu, ale bramka nie padła. Trzy minuty później schodzi Samuel Eto’o, a wchodzi Goran Pandew. W 72 minucie był drugi rzut rożny dla Chelsea. Wykonał go Frank Lampard. W 78 minucie wchodzi Sturridge, a schodzi Salomon Kalou. 6 minut później wchodzi Muntari, a schodzi Dejan Stanković. Do końca spotkania arbiter doliczył trzy minuty. W 92 minucie został jeszcze podyktowany trzeci rzut rożny dla Chelsea, z którego wynikło zamieszanie w polu karnym Interu, ale bramka nie padła.

Mecz kończy się zwycięstwem Interu 2:1. To nie jest ostateczny wynik, ponieważ 16 marca na stadionie w Londynie odbędzie się rewanż. Wszystko zależy od meczu w marcu.