03: betrees

Mecz Fazy Grupowej Ligi Mistrzów Inter Mediolan - Dynamo Kijów
Wysłano dnia 10-11-2009 o godz. 20:35:04 przez Wiolka

Sport Remek_Byk napisał "
W dniu 4 XI 2009r na stadionie "Stadio Giuseppe Meazza" został rozegrany mecz z "grupy śmierci" między Interem Mediolan i Dynamem Kijów, któremu sędziował Bertrand Layec z Francji. Bramki strzelali odpowiednio: Andriej Shevchenko 21', Diego Milito 86', Wesley Sneider 89'. Więcej w dalszej części tekstu...

W drugiej minucie na bramkę strzelał Sneider, lecz nic z tego nie wyszło. Piłka minimalnie minęła bramkę. Około 7 minuty Włosi stworzyli bardzo ładną ofensywną akcję,  a chwilę później Dynamo Kijów utworzył akcję pod bramką Interu, lecz strzał nie doszedł do bramki. W 19 minucie był rzut wolny dla Dynama w okolicach pola karnego. W 21 minucie A. Schevchenko zdobywa gola po pięknym strzale z powietrza. Piłka "lobując"  wpada do bramki Julio Cesara. Od tego czasu drużyna z Włoch była w tarapatach. W 27 minucie sędzia sięga po żółtą kartkę dla Almeidy z Dynama.
W 34 minucie po rzucie rożnym dla Interu Ukraińcy wychodzą z kontrą, lecz podczas podania, które dostał Schevchenko był on na pozycji spalonej. W 40 minucie Schevchenko dostał piłkę w okolice 20m, ale strzela obok bramki. W końcówce pierwszej połowy Lucio dostaje żółtą kartkę. W 48 minucie po rozpoczęciu drugiej polowy Inter bierze się do pracy. Jeden z zawodników zostaje sfaulowany i jest rzut wolny dla Włochów, z którego nic nie wynika. Z następnego rzutu wolnego Sneider z główki uderza na bramkę, ale nie zdobywa gola. w 61 minucie Ninković oddaje strzał na bramkę Julio Cesara, lecz z tego nie ma gola. W 64 minucie był rzut rożny. Bramkarz wyszedł do piłki, lecz w nią nie trafił i piłka poleciała dalej. Samuel Eto nie trafił do praktycznie pustej bramki.
66 minuta - dośrodkowanie Sneider'a, a Eto znów trafia w słupek. Inter "obudził się". Włosi mieli dużo akcji w polu karnym, ale żadnej nie wykorzystali. Balotelli dostał podanie od Kameruńczyka S. Eto. Był w sytuacji "sam na sam" i nie trafił. W 70 minucie następuje zmiana w zespole Dynama - schodzi Artem Milewski, a wchodzi Ołeh Husiew. To był pechowy mecz dla S. Eto. Był bardzo aktywny, ale miał problemy z trafieniem do siatki. 74 minuta - Faul Stankovicia na Andrieju Schevchenko, obyło się bez kartki. W 78 Minucie Eto po raz kolejny nie trafia do bramki. 79 Minuta to zmiana w Interze - Muntari zastępuje  Waltera Samuela. W 86 minucie po podaniu Sneider'a Milito strzela gola i jest remis 1:1. Chwilę później Sneider strzela gola po wielkim zamieszaniu. I Inter prowadzi 2:1. Była to rozstrzygająca bramka meczu. Sędzia do drugiej połowy doliczył dwie minuty.
W końcówce meczu kibice wrzucają śmieci na boisko, po czym sędzia Bertrand Layec kończy spotkanie Inter Mediolan - Dynamo Kijów. Mecz kończy się wynikiem 2:1 dla piłkarzy z Włoch.