Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: ubycevad
Nowe dzisiaj: 7
Nowe wczoraj: 22
Wszystkie: 7941

Na stronie:
Gości: 318
Użytkowników: 0
Razem: 318

Wycieczka klas trzecich
Wysłano dnia 24-10-2009 o godz. 16:16:32 przez adrianka_00

Wycieczki
    W dniach 22-23 października odbyła się wycieczka w okolice województwa dolnośląskiego. W wyjeździe wzięły udział klasy trzecie. Więcej w dalszej części artykułu.
 


  Spod szkoły planowo odjechaliśmy o godzinie siódmej. Po długiej i wyczerpującej jeździe dotarliśmy w okolice Wrocławia, gdzie mieliśmy udać się do pierwszego punktu naszej podróży – ogrodu zoologicznego. To miejsce zrobiło na uczestnikach ogromne wrażenie – można było zobaczyć zarówno zwierzęta naturalnie występujące w Polsce (niedźwiedzie), jak i zwierzęta bardziej egzotyczne (żyrafy, lwy, tygrysy, a nawet słonie i hipopotamy!). Następnie udaliśmy się do miejsca, gdzie mogliśmy podziwiać relikt przedstawiający pamiętną bitwę pod Racławicami. Obraz ten zadziwiał swoją wielkością (15x114 metrów!), ale przede wszystkim niebywałą doskonałością i swoją historią, którą mogliśmy poznać podczas podziwiania tego dzieła sztuki. Po zakończeniu zwiedzania przejechaliśmy autokarem do Rzeczki, w okolicach Gór Sowich, gdzie mieścił się nasz pensjonat.

  Następnego dnia około godziny ósmej zjedliśmy śniadanie i zapakowaliśmy bagaże do autokaru. Udaliśmy się w okolice Wałbrzycha, gdzie mieścił się Zamek Książ. Podczas tej wizyty mieliśmy możliwość obejrzenia wielu pięknych sal, które zadziwiały eleganckim stylem i wielkością. Następnie mogliśmy zwiedzić zamkowe stajnie, znajdujące się nieopodal. Następnym punktem podróży była palmiarnia w Wałbrzychu. Widzieliśmy tam palmy wielkości budynków, wszelkiego rodzaju kaktusy i inne rośliny egzotyczne (nawet drzewka mandarynki i cytryny). Wspaniała aranżacja zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Następnym i ostatnim celem wycieczki były ruiny zamku w Bolkowie, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia od wewnątrz średniowiecznej twierdzy. W drodze do domu pojechaliśmy jeszcze do McDonalda (ku ogromnej uciesze uczniów). Około godziny 23 dotarliśmy do Błędowa.

   Dziękujemy naszym opiekunom i organizatorom wycieczki oraz pani przewodnik, która ciekawie opowiadała o każdym odwiedzanym miejscu.


 
Pokrewne linki
· Więcej o Wycieczki
· Napisane przez adrianka_00


Najczęściej czytany artykuł o Wycieczki:
DAR SERCA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3.4
Głosów: 5


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.