Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: ehamyv
Nowe dzisiaj: 12
Nowe wczoraj: 16
Wszystkie: 9365

Na stronie:
Gości: 374
Użytkowników: 0
Razem: 374

Wycieczka klas drugich. Wrocław i okolice.
Wysłano dnia 04-10-2009 o godz. 19:34:38 przez Wiolka

Wycieczki izka5632 napisał "
    Klasy drugie długo czekały na kilkudniową wycieczkę. Dnia 1 października br. o godz. 7:00 wyruszyliśmy z Błędowa w kierunku Wrocławia, na Śląsk. Naszymi opiekunkami były: p. Grażyna Ponceleusz- Procek, p. Ewa Łaszewska- Wójcik, p. Marta Czajkowska- Kalwarczyk.
 


Pierwszym punktem tej wyprawy był spacer po wrocławskim rynku. Tam, ku naszemu zdziwieniu spotkaliśmy kilka ze 123 krasnoludków. Jeden z nich znajdował się w miejscu, które kiedyś nosiło nazwę targ zwierzęcy.  
Następnie udaliśmy się do rotundy, w której znajduje się “Panorama Racławicka”. Każdego zadziwiła ona ogromnymi rozmiarami (ponad 114 m długości i 15 wysokości!).
Po obejrzeniu tak realistycznego obrazu przejechaliśmy do pensjonatu “Rzeczka”. To właśnie w nim większość uczestników wycieczki dziwnym trafem męczyła bezsenność oraz "lunatykowanie".
Rankiem 2 października, po śniadanku pojechaliśmy zwiedzić przepiękny zamek w Książu. Urzekły nas swoim bogatym zdobnictwem oraz szykownością i bogactwem sale, które oglądaliśmy. Poznaliśmy również historię mieszkanców tego zamku. Poznanie koników w stajniach pałacowych też było przyjemnym punktem naszej wycieczki, mimo iż większość zakrywała nos.
Możemy uznać, że zwiedzanie palmiarni księżnej Daisy (byłej właścicielki zamku w Książu) szczegółowo przedstawiało klimaty zagraniczne. Niektóre z okazów jakie poznaliśmy były naprawdę zadziwiające.
Drugi i ostatni już dzień naszej wyprawy zakończyliśmy przejazdem do niedużej miejscowości Bolków, gdzie zwiedzaliśmy ruiny obecnego tam zamku. Z powodów remontu sal muzealnych mogliśmy wejść tylko na wieżę “ostatniego ratunku”. Oczywiście żadna wycieczka zdaniem uczniów obecnych klas II nie może odbyć się bez skosztowania “przysmaków”, sprzedawanych np. w  KFC.
Zmęczeni, lecz zadowoleni wróciliśmy do Błędowa o godz. 23:00. Mimo, iż pierwszego dnia pogoda nie była najlepsza i trochę postraszył nas deszcz, wszyscy wrócili cali i zdrowi. Ta podróż zostanie na długo w naszej pamięci. Czekamy na kolejne propozycje wychowawców związane z podobnymi wyjazdami."

 
Pokrewne linki
· Więcej o Wycieczki
· Napisane przez Wiolka


Najczęściej czytany artykuł o Wycieczki:
DAR SERCA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.