02: ufybu
03: yduzijy

Finał Mistrzostw Europy
Wysłano dnia 16-09-2009 o godz. 18:08:35 przez Wiolka

Sport Remek_Byk napisał "Finałowy mecz Mistrzostw Europy odbył się w Turcji w niedzielę o 19:30 czasu polskiego. W tej imprezie udział wzięły drużyny Polski i Francji. W drużynie polskiej dominował Piotr Gruszka, który podczas ceremonii rozdania nagród został najlepszym zawodnikiem mistrzostw. W drużynie Francji nie było zawodnika, który specjalnie się wyróżniał. To spotkanie Polacy wygrali 3:1. Jest to pierwsze złoto Polaków na tego rodzaju mistrzostwach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj do dalszej części artykułu...

Pierwszy set  był bardzo wyrównany. Zaraz po pierwszej przerwie technicznej Vadeleux wykonał asa serwisowego. W niedługim odstępie czasowym Daniel Pliński zdobył dwa punkty bezpośrednio z zagrywki. Końcówka seta była bardzo nerwowa do stanu punktowego 27:27. Francuzi zmarnowali 3 piłki setowe, a Polacy tylko jedną. Set zakończył się wynikiem 27:29 dla Polaków.
   Drugi set Francuzi zaczęli od prowadzenia. W niedługim czasie Michał Ruciak zastąpił Bartka Kurka. Później Michał Ruciak popisał się także punktową zagrywką. Była to wspaniała zmiana. Cały set Polacy kontrolowali grę. Druga partia zakończyła się zwycięstwem Polaków 21:25.
   Trzecia partia rozpoczęła się szczęśliwie dla Francuzów. Samica wykonał asa serwisowego. W późniejszym czasie nastąpiła seria punktów dla trójkolorowych i po tym zdarzeniu Daniel Castellani poprosił o czas, który nie okazał się zbyt pomocny. Polacy byli w bardzo trudnej sytuacji. Francuzi byli jak w ,,transie". Trzeci set był pechowy dla Polaków, gdyż przegrali 16:25.
  Czwarty set rozpoczął się lepiej dla Polaków. Świetnym atakiem w narożnik boiska popisał się Bartosz Kurek. Vadeleux wykonał punktową zagrywkę. Na drugiej przerwie technicznej Biało-Czerwoni prowadzili 16:15. Pod koniec seta do pomocy w bloku wszedł Piotr Nowakowski za Pawła Zagumnego, lecz po chwili nastąpiła zmiana powrotna, ponieważ Piotrek nie pomógł. Czwartego seta zakończył Piotr Gruszka świetnym atakiem po prostej. Set zakończył się wynikiem 24:26.