Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: aqyquhozu
Nowe dzisiaj: 5
Nowe wczoraj: 22
Wszystkie: 7939

Na stronie:
Gości: 326
Użytkowników: 0
Razem: 326

Wycieczka - Ziemia Lubuska i Berlin
Wysłano dnia 11-06-2009 o godz. 22:14:48 przez Wiolka

Wycieczki Anonymous napisał "
    W dniach 02–05.06.09r. odbyła się wycieczka na Ziemię Lubuską oraz do Berlina, z noclegiem w Gubinie. Organizowała ją p. Aniela Szymanek. Wzięło w niej udział 16 osób z klasy IIc oraz 20 z innych klas gimnazjalnych. Opiekunkami były też p. Aneta Jackowska oraz p. Sylwia Woszczyk. Wycieczka była bardzo interesująca. Zwiedziliśmy wiele czarujących miejsc. Więcej o tej wspaniałej podróży w dalszej części artykułu...
 
 


Wyruszyliśmy we wtorek rano spod naszej szkoły. W drodze do miejsca noclegowego w Gubinie mieliśmy okazję zwiedzić bunkry podziemne w Międzyrzeczu. Zostały one zbudowane w okresie II Wojny Światowej na polecenie samego Adolfa Hitlera. Na wszystkich wywarły one niesamowite wrażenie – mnóstwo korytarzy, brak światła (zwiedzaliśmy je z latarkami) oraz temperatura - 8ºC, a ponadto znajduje się tam rezerwat nietoperzy.

Po dotarciu do hotelu zorganizowaliśmy dyskotekę:)

W środę przekroczyliśmy granicę polsko – niemiecką i zwiedzaliśmy Berlin. Pierwszym punktem programu było Deutsches Technikmuseum – Berlińskie Muzeum Techniki. Ogromny budynek pomieścił mnóstwo niesamowitych eksponatów z różnych dziedzin techniki – szkoda, że spędziliśmy tam tylko 1,5 godziny, w tak krótkim czasie nie sposób było obejrzeć wszystkich, tak imponujących wystaw. Następnie udaliśmy się na taras widokowy i stamtąd podziwialiśmy panoramę Berlina. Widok był zachwycający! Później zwiedzanie miasta z przewodnikiem – szczątki muru berlińskiego, Brama Brandenburska, Bundesrat, dworzec kolejowy – to tylko kilka z najważniejszych i najciekawszych miejsc Berlina jakie udało nam się obejrzeć – szkoda, że deszcz pokrzyżował nam plany i niektóre budowle musieliśmy oglądać z okien autokaru. Pomimo to Berlin wywarł na nas ogromne wrażenie i ta część wycieczki podobała się wszystkim najbardziej.

W czwartek byliśmy w Świerkocinie w Zoo Safari – spotkanie „oko w oko” ze zwierzętami z różnych stron świata oraz bardzo "namolnymi" kózkami, które gryzły i ciągały co się dało – spodnie, torby, nawet aparatem były zainteresowane:) Później udaliśmy się do Muzeum Kultury i Techniki Wiejskiej w Bogdańcu – tam mogliśmy przyjrzeć się jak dawniej wypiekano chleb (później mogliśmy go zjeść ze smakiem) oraz podziwialiśmy zabudowę gospodarstwa należącego niegdyś do młynarza.Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. W piątek, w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Zielonej Górze, aby zwiedzić tam piękny rynek miejski. Po długiej i wyczerpującej podróży – szczęśliwi i uśmiechnięci wróciliśmy do domów i naszych rodziców. Wycieczka była wspaniała i mamy nadzieję, że tak udanych wyjazdów będzie więcej w kolejnych latach."

 
Pokrewne linki
· Więcej o Wycieczki
· Napisane przez Wiolka


Najczęściej czytany artykuł o Wycieczki:
DAR SERCA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.33
Głosów: 3


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.