Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: kjh890124
Nowe dzisiaj: 4
Nowe wczoraj: 17
Wszystkie: 4381

Na stronie:
Gości: 422
Użytkowników: 2
Razem: 424

Teraz online:
01: kjh890124
02: ogurozy

Święto Szkoły
Wysłano dnia 02-06-2009 o godz. 19:01:51 przez Wiolka

Publikacje
    Jak już w tradycji naszej szkoły przystało 1 czerwca obchodzony jest Dzień Sportu Szkolnego w ramach Dnia Dziecka. Ten dzień był bardzo wyjątkowym dla uczniów naszego gimnzajum, gdyż nie odbywały się w nim zajęcia. Więcej informacji w dalszej części tekstu...Około godz. 8:10 uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Tam usłyszeli od nich życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz otrzymali słodycze. Następnie powędrowaliśmy na boisko szkolne gdzie odbyły się zawody sportowe. Każda klasa mogła zaproponować 4 zawodników do poszczególnych konkurencji: rzut ringiem do celu, wyścigi w workach, przeciąganie liny, szczur, skok z miejsca w dal oraz sztafeta 4x40m. Wszyscy uczniowe starali się wypaść jak najlepiej. Jednak najbardziej usportowioną klasą okazała się kl.IIId, która zdobyła puchar przejściowy.
Następnym punktem tego wyjątkowego dnia był mecz piłki siatkowej, który odbył się w hali sportowej. Drużyna chłopców kontra - nauczyciele wychowania fizycznego i dziewczęta. Jak twierdzą zawodnicy, mecz ten został przerwany i niedokończony.
Kolejną atrakcją był konkurs wszechwiedzy ,,1 z 10". Każda klasa trzymała kciuki za swojego najmądrzejszego ucznia z klasy. Klasę Ia reprezentowała Aleksandra Szymańska, kl. Ib Irmina Włodarczyk, kl. Ic Marta Podsiadła, kl. IIa Aleksandra Szymańska, kl. IIb Tobiasz Wykowski, kl. IIc Adrian Stępniak, kl. IIIa Sebastian Staszewski, kl. IIIb Dariusz Feller, kl. IIIc Grzegorz Adamczyk, a kl. IIId Blanka Kozłowska.
Olimpiada ta składała się z trzech rund, w których pytania padały z różnych kategorii, np.: matematyki, jęz. polskiego, religii, fizyki, informatyki, profilaktyki uzależnień. Pomimo wielkiego zestresowania i niepokoju, większość uczestników poradziła sobie z zadawanymi pytaniami. Pieczę nad tym konkursem sprawowały p.Krystyna Wierzbicka i p.Ewa Łaszewska - Wójcik. Zwycięzcą został niepokonany uczeń kl. IIIb Dariusz Feller.

Po owym konkursie nadszedł czas na zaprezentowanie swoich umiejętności tanecznych przez uczniów naszego gimnazjum. Głównym występem był taniec trójki finalistów szkolnej edycji ,,You Can Dance".
Po przedstawionych przez nich solówkach, nadszedł czas na wyłonienie najlepszego tancerza szkoły. Trzecie miejsce w szkolnej edycji ,,You Can Dance" zajął uczeń kl. Ia - Przemysław Spathis, II miejsce przypadło Przemysławowi Kawęczyńskiemu z kl. IIIc, zaś najlepszą tancerką szkoły okazała się Karolina Mikołajczyk z kl. IIId.

Następnie uczniowie drugich klas zaprezentowali sylwetki znanych sportowców - Kamilii Skolimowskiej, Otylii Jędrzejczak i Justyny Kozdryk, która w tym szczególnym dniu zawitała do naszej szkoły. Znana paraolimpijka opowiedziała nam o swojej karierze i życiu zawodowym i codziennym. Mówiła nam o sporcie oraz o tym jak nieraz trudno jest jej pogodzić swoje prywatne sprawy z dyscypliną, którą uprawia. Wicemistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie przywiozła ze sobą kilka medali i puchar, który każdy mógł zobaczyć. Spotkanie z p. Kozdryk było ogromną niespodzianką dla całej społeczności szkolnej. Uświadomiła ona nam, że paraolimpijczyków stać na więcej, że nie poddają się i walczą do końca. Swoim słowem uswiadomiła teź, że z kalectwem można żyć i zdobywać wysokie osiągnięcia.
Zapewne ten dzień stał się wyjątkowym Dniem Dziecka. Myślę, że każdy uczeń będzie wspominać to święto z ,,uśmiechem na twarzy".


 
Pokrewne linki
· Więcej o Publikacje
· Napisane przez Wiolka


Najczęściej czytany artykuł o Publikacje:
Trochę poważne wiersze.


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3.66
Głosów: 3


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.