Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: ehamyv
Nowe dzisiaj: 12
Nowe wczoraj: 16
Wszystkie: 9365

Na stronie:
Gości: 419
Użytkowników: 0
Razem: 419

Zwierzęce tajemnice
Wysłano dnia 23-05-2009 o godz. 17:54:47 przez adrianka_00

Nauka agusiak napisał "Jakie tajemnice mają przed nami zwierzaki? Kilka z nich mogę wam przedstawić – niektóre na serio, inne troszkę z przymrużeniem oka… Mam nadzieję, że zainteresuje was świat zwierząt i z zaciekawieniem sięgniecie po książki przyrodnicze lub obejrzycie film o życiu zwierząt. Bardzo gorąco zachęcam. 

Hipopotam
Jaką tajemnicę skrywa hipopotam? Otóż rzadko kto wie, że ten prawie czterotonowy zwierzak bez wysiłku biega po dnie rzeki – z tego powodu starożytni Grecy nazywali hipopotamy rzecznymi końmi.

Kangur
Nie trudno się domyślić, dlaczego kangury należą do rodziny torbaczy – oczywiście ze względu na torbę, do której malutkie, ślepe i głuche kangurze noworodki wędrują zaraz po urodzeniu. Spędzają tam kilka tygodni, posilając się i rosnąć. W tajemnicy mogę wam zdradzić, że są rekordzistami świata w skoku w dal – jednym susem potrafią pokonać ok. 10m!  Taki wyczyn nigdy nie uda się ani człowiekowi, ani żadnemu innemu zwierzęciu.

Kameleon
Ta jaszczurka ma niezwykłe umiejętności – potrafi zmienić swoje ubarwienie, dzięki czemu może całkowicie zlać się z otoczeniem. Zmianą kolorów sygnalizuje też swoje nastroje – gdy kameleon jest zły, ciemnieje, a na zbliżające się niebezpieczeństwo reaguje rozjaśnieniem barwy.

Nosorożec
Kto by pomyślał, że ten kolos, którego waga może osiągnąć nawet 3500kg, biega jak rumak? A nosorożce są niezłymi sprinterami – potrafią biegać szybciej niż ludzie!
Nie wszyscy też wiedzą, że nosorożce są krótkowidzami. Nawet z niewielkiej odległości nie zawsze widzą, co przed nimi stoi, więc na wszelki wypadek tratują wszystko, co pojawi się na ich drodze – choć czasami jest to skała lub drzewo.

Żółw
Tajemnicze, opancerzone czołgi – tak mówi się o tych długowiecznych gadach. Chyba na zawsze żółwią tajemnicą pozostanie, co zrobić, żeby tak długo żyć. Ponoć najstarszy żółw żył aż 152 lata!

Delfin
Może niektórym zdradzę wielką tajemnicę, mówiąc, że delfiny nie są rybami. To morskie ssaki. Są zresztą bardzo tajemnicze – niedawno naukowcy odkryli, że inteligencją delfiny nie ustępują szympansom, które są uznawane za najmądrzejsze zwierzęta. Okazuje się, że zapamiętują szeregi cyfr i potrafią wykonywać skomplikowane polecenia.
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Nauka
· Napisane przez adrianka_00


Najczęściej czytany artykuł o Nauka:
Następstwa ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.