Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: idafike
Nowe dzisiaj: 5
Nowe wczoraj: 14
Wszystkie: 7953

Na stronie:
Gości: 340
Użytkowników: 0
Razem: 340

Sporty ekstremalne.
Wysłano dnia 09-03-2009 o godz. 17:48:05 przez Wiolka

Sport agusiak napisał "
Jak to się stało, że ludzie zaczęli uprawiać sporty ekstremalne? Mieli prawdopodobnie dużo wolnego czasu i chcieli przeżyć coś niezwykłego. Do uprawiania takiego sportu trzeba być odważnym, bardzo dobrze przygotowanym, mieć nadprzeciętne zdolności i być trochę zwariowanym. Uprawianie ich bowiem wiąże się z większym ryzykiem niż w innych dyscyplinach sportu. A co mamy do wyboru by przeżyć coś niezwykłego, przeczytacie dalej...
Ostatnio bardzo modny stał się paintball czyli zabawa w wojnę. Zasady są bardzo proste- zawodnicy starają się wyeliminować graczy z drużyny przeciwnej. Ich bronią są markery- specjalne karabinki, a amunicją kulki wypełnione kolorową farbą. W tym sporcie bardzo łatwo o kontuzję, dlatego absolutnie nie można zdejmować osłony oczu i twarzy w trakcie gry (można stracić oko). Zabronione jest też strzelanie do przeciwnika z odległości mniejszej niż 4 m.- oj, można mieć wtedy potężne siniaki.
Kolejną dyscypliną szturmem podbijającą świat jest zorbing. Jest to nadmuchiwana, przezroczysta kula pusta w środku. Ktoś szalony wchodzi do podwójnej kuli wypełnionej powietrzem, kula początkowo powoli, potem coraz szybciej toczy się ze zbocza. Potrzeba nie lada odwagi, żeby zdobyć się na taki wyczyn i mieć zdrowy żołądek.
Na pewno każdy z nas wie co to bungee jumping. Skoki na bungee są chyba najpopularniejszą dyscypliną ekstremalną. Przypinają cię do giętkiej liny, stajesz nad przepaścią albo na jakimś wysokim moście i… skaczesz! Nie musisz być wysportowany, nie ważny jest wiek, trzeba być tylko odważnym, by skoczyć.
Jedną z bardziej niebezpiecznych dyscyplin jest downhill , czyli zjazd rowerem po stromym zboczu, i to z jak największą prędkością. To bardzo trudne zadanie, gdyż rowerzysta mknie w dół z prędkością 80 km/godz.! Jeśli szukamy przygód na wodzie proponuję rafting czyli spływ pontonem po górskiej rzece. Grupa kilku osób z instruktorem wsiada do pontonu porywanego przez silny prąd rwącej rzeki. Każdy uczestnik ma kask, kamizelkę ratunkową oraz linę , którą jest przymocowany do pontonu, by nie zgubić się po drodze.

Choć są to sporty niebezpieczne dla zdrowia, coraz więcej osób pragnie spróbować coś ekstremalnego. Pragną udowodnić sobie i całemu światu, że są najodważniejsi. Ale czy warto narażać swoje zdrowie a czasami i życie dla kilku mocnych wrażeń?
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Sport
· Napisane przez Wiolka


Najczęściej czytany artykuł o Sport:
Gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.