Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: amuguky
Nowe dzisiaj: 36
Nowe wczoraj: 21
Wszystkie: 8517

Na stronie:
Gości: 358
Użytkowników: 2
Razem: 360

Teraz online:
01: omiraw
02: amuguky

Wycieczka do Warszawy
Wysłano dnia 26-02-2009 o godz. 17:59:15 przez Wiolka

Wycieczki Wiolka&Lusia napisał "
   Dnia 25 lutego 2009 roku (środa) odbył się wyjazd do Warszawy. Wzięli w nim udział uczniowie klas: Ia, Ib, Ic, IIa, IIb, IIc, IIIb. Opiekunami wyjazdu były: pani Aniela Szymanek, pani Grażyna Ponceleusz-Procek i pani Krystyna Wierzbicka. Czy ta wycieczka była udana? Dowiecie się tego, czytajac dalszą część artykułu...
  Pierwszą atrakcją wycieczki była wizyta na Zamku Królewskim. Od przewodnika usłyszeliśmy kilka ciekawych anegdot na temat życia na dworze królewskim i otrzymaliśmy krótką lekcję historii o władcach Polski. Obejrzeliśmy obrazy Canaletta, Matejki i wielu innych sławnych malarzy. Na szczególną uwagę zasłużyły arrasy i gobeliny z XVI wieku. Oprócz tego, podziwialiśmy autentyczne meble i antyki z czasów stanisławowskich, między innymi: tron koronacyjny, krzesła senatorskie, kandelabry oraz faksymilia Konstytucji 3 maja. Według nas najciekawszym pomieszczeniem na Zamku Królewskim był pokój marmurowy, który jak sama nazwa wskazuje, był wykonany w całości z marmuru włoskiego. W tej sali znajdowały się również portrety wszystkich królów Polski. 

  Jak wiadomo, w tracie licznych wojen ten wspaniały budynek został zniszczony. Wielu ludzi przyłączyło się do jego odbudowy i odrestaurowania. Jednym z eksponatów, które przykuły naszą uwagę były popiersia prezydentów Stanów Zjednoczonych darowane przez Ambasadę Amerykańską w Warszawie. Jako anegdotę, możemy napisać, że wielu zagranicznych gości zazdrości nam „nowego” Zamku i dziwi się, że w Polsce może istnieć tak ciekawe i bogate w przeróżne eksponaty miejsce. Sądzimy, że wizyta na Zamku Królewskim była interesującym i pouczającym przeżyciem. Żałowaliśmy jednynie tego, że nie mogła potrwać dłużej.

  Kolejnym punktem naszej podróży było obejrzenie musicalu „Obcy” w Teatrze Rampa. Spektakl powstał na podstawie lektury autorstwa Ireny Jurgielewiczowej pod tytułem „Ten obcy”. Opowiadał on o piątce przyjaciół zmagających się z problemami dorastania, czyli z niezrozumieniem ze strony dorosłych. Młodzież radzi sobie z trudnościami za pomocą przyjaźni i wzajemnego oddania. Fabuła przedstawienia bardzo odbiegała od wydarzeń w książce. Jedynym spójnym ogniwem byli główni bohaterowie i ich problemy. Nie przeszkadzało to jednak w zrozumieniu treści. Na scenie występowali głównie młodzi aktorzy, którzy świetnie odegrali swoje role. Tańczyli i śpiewali w rytm porywającej muzyki. Akcja utworu była płynna i żywiołowa, a scenografia zmieniała się jak w kalejdoskopie. Musical był w pewnym sensie interaktywny, to znaczy że aktorzy nawiązywali kontakt z widownią. Uważamy, że wyjazdy do teatru to świetny pomysł. Dzięki temu możemy poszerzać swoje horyzonty oraz pogłębiać swoją wrażliwość.
  Ostatnim elementem wycieczki był posiłek w centrum handlowym w Jankach. Wieczorem, zmęczeni atrakcjami dnia, ale i zadowoleni, wróciliśmy do domów. Uczestnicy wyrażali pozytywne opinie o wyjeździe. Tak jak i my, sądzili wcześniej, że wycieczki edukacyjne są nudne i nieciekawe, jednak mylili się. Po tej podróży doszliśmy wspólnie do wniosku, że czasem lepiej iść do teatru niż do kina i niekiedy warto poświęcić kręgielnię dla Zamku Królewskiego w Warszawie.

Serdecznie i szczerze zachęcamy do wycieczek (niekoniecznie nieedukacyjnych) w trakcie nauki w naszym gimnazjum. Na kolejnej na pewno nie zabraknie atrakcji i będzie równie udana co ta!

"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Wycieczki
· Napisane przez Wiolka


Najczęściej czytany artykuł o Wycieczki:
DAR SERCA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.