Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: ykydi
Nowe dzisiaj: 5
Nowe wczoraj: 16
Wszystkie: 9358

Na stronie:
Gości: 417
Użytkowników: 2
Razem: 419

Teraz online:
01: lxt1217
02: ykydi

Agata Mróz- Olszewska nie żyje
Wysłano dnia 08-06-2008 o godz. 09:27:47 przez Wiolka

Żałoba raku93&Anetka&Mundzio napisał "
   Agata Mróz, złota medalistka mistrzostw Europy w siatkówce nie żyje - poinformowała w środę prof. Alicja Chybicka, szefowa Kliniki Transplantologii szpiku we Wrocławiu. Siatkarka cierpiała na przewlekłą chorobę – walczyła z białaczką!    Kilka dni temu przeszła we Wrocławiu operację przeszczepu szpiku kostnego. Zabieg się udał, dlatego wszyscy wierzyli, że wyjdzie z choroby cało. Jej stan się pogorszył. Wdało się zakażenie, którym była sepsa. Organizm siatkarki nie był w stanie walczyć z wirusem. Zmarła 4 czerwca 2008r. na białaczkę po godz. 10:00. Przyczyną zgonu była późniejsza sepsa. "Pacjent zaintubowany odchodzi w spokoju, nie czuje nic, nie boli go nic" - dodał prof. Kałwak.

   Agata Mróz-Olszewska urodziła się 7 kwietnia 1982 roku w Tarnowie. Była wielokrotną reprezentantką Polski w siatkówce i jedną z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek w ostatnich latach.
Dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Europy seniorek (2003, 2005) i raz kadetek (1999). Grała na pozycji środkowej, miała 191 cm wzrostu. Występowała w Tarnovii, SMS Sosnowiec, WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski,
 BKS Stal Bielsko-Biała i Gruppo 2002 Murcia. Była dziewczyną o mocnej osobowości, ciepłą i lubianą przez otoczenie, choć trzymała się z boku i zbytnio nie uczystniczyła w życiu towarzyskim - mówi Zbigniew Krzyżanowski. 
Miała dobry kontakt z dziennikarzami. Doskonale rozumiała obecne czasy i wiedziała jak ważny jest dobry wizerunek medialny. Mówiła głośno o swojej chorobie i zachęcała ludzi do oddawania szpiku kostnego.

   W 2007 roku z powodu choroby, na którą cierpiała od 17. roku życia, musiała przerwać karierę. W akcję pomocy dla niej zaangażowało się całe środowisko sportowe,
w szczególności siatkarskie, w tym wiele zagranicznych gwiazd tego sportu, m.in. organizowano akcje zbierania krwi, mecze charytatywne. Dnia 10 czerwca 2007r. wyszła za mąż za Jacka Olszewskiego, 
a 4 kwietnia bieżącego roku urodziła córeczkę Lilianę (którą widziała tylko raz).
Wszyscy wspomagali Agatę oddając krew. Uczyniło to 61 kibiców…Z 27,5 litra krwi, 2 litry były bardzo rzadkiej grupy – „B RH - ”. To tej właśnie krwi potrzebowała Agata. 22 maja 2008r. Agata przeszła udany zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantologii Szpiku we Wrocławiu. 
   Do końca miała nadzieję, że wyzdrowieje i wróci do rodziny. Jednak cały czas pozostawała w szpitalu. Niestety przegrała z chorobą. Zmarła w wieku 26 lat.
   Uważamy, że Agata na zawsze pozostanie w naszych sercach oraz składamy wyrazy współczucia rodzinie, przyjaciołom i znajomym.  Agata Mróz była bardzo dobrą siatkarką, o której wszyscy będą długo pamiętać…
Prezydent Lech Kaczyński postanowił odznaczyć pośmiertnie zmarłą siatkarkę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 

"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Żałoba
· Napisane przez Wiolka


Najczęściej czytany artykuł o Żałoba:
Tragiczna śmierć polskiego olimpijczyka.


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.