Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: yxibekac
Nowe dzisiaj: 7
Nowe wczoraj: 21
Wszystkie: 7919

Na stronie:
Gości: 305
Użytkowników: 3
Razem: 308

Teraz online:
01: yxibekac
02: Lolgalol
03: ozydyqa

FIFA i UEFA nadal nie uznają kuratora w PZPN
Wysłano dnia 25-01-2007 o godz. 08:50:26 przez Ewa

Sport maly10 napisał "W piatek, 19 stycznia minister Tomasz Lipiec zawiesił wszystkie struktury Polskiego Związku Piłki Nożnej. Teraz z ministerialnego nadania będzie zarządzał nim kurator - Andrzej Rusko. Decyzja ta ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Przypomnijmy:
    W czwartek prawdziwą burze wywołało zatrzymanie Wita Ż. Dla Lipca był to wystarczający argument aby w tej sytuacji do dymisji podał się cały zarząd PZPN. Przed zwołanym na piątek nadzwyczajnym zjazdem minister sportu postawił ultimatum: albo cały zarząd poda się do dymisji albo do PZPN wprowadzny będzie kurator. Listkiewicz lekcewaząc ministra, zaproponował zwołanie na 31 marca zjazdu wyborczego. Na rozmydlenie problemu Tomasz Lipiec zareagował błyskawicznie. Kilkanaście minut po oficjalnym komunikacie o decyzji podjętej na zjeździe zrealizował groźby, wprowadzając w trybie natychmiastowym kuratora do PZPN.

    0bradujący komitet wykonawczy UEFA nie podziela decyzji Tomasza Lipca. FIFA i UEFA potwierdziły że zawieszony zarząd PZPN pozostaje jedynym uznawanym organem władzy w polskim futbolu. 
Skutki tej decyzji mogą być bardzo dotkliwe, bowiem FIFA i jej prezes Sepp Blatter nie toleruje ingerencji władz państwowych w funkcjonowanie narodowych związków. Dlatego możemy, a nawet powinniśmy liczyć sie z zawieszeniem PZPN w prawach członka FIFA. A to sankcja która wiąże się z uciążliwymi ograniczeniami. A więc co nam grozi w wyniku zawieszenia PZPN:
1) Polska najprawdopodobniej nie bedzie reprezentowana na kongresie sprawozdawczo-wyborczym UEFA w Duesseldorfie, bo Ruski nie będzie wpuszczony nawet w okolice sali obrad, ponieważ FIFA nadal uznaje Michała Listkiewicza jako prezesa PZPN.
2) FIFA nie uzna władz wybranych przez komisarza, więc marcowe mecze eliminacyjne do EURO 2008 skończą sie walkowerem dla naszych rywali, oczywiście jesli zawieszenie nie skończy się wczesniej. Wówczas na nic mogłaby sie zdać piękna wygrana z czwartym zespołem świata - Portugalią a Leo Beenhekker po prostu mógłby udwrócić się do PZPN plecami i wrócić do Holandii.
3) Leo Beenhakker moze jechać 2 lutego z reprezentacją do Hiszpanii, ale nasi nie będą mogli tam zagrac meczu z żadnym zespołem kraju zrzeszonego z FIFA.
4) Juz możemy powoli pogodzic się z myślą iż nie będziemy wspónie z Ukrainą organizatorami EURO 2012.
5) Żadna klubowa drużyna nie zagra w żadnym europejskim pucharze, a trener Michał Globisz nie pojedzie z reprezentacja do Kanady na mundial 20-latków.
    Te oraz inne ograniczenia będą wprowadzone w życie tylko wtedy, gdy FIFA zdecyduje się tak chłodno nas potraktować. Pozostanie nam tylko mieć nadzieje że jesli FIFA i UEFA zawiesi PZPN to przynajmniej na krótko. Wiele teraz zalezeć będzie także od postawy Michała Listkiewicza, Andrzeja Rusko oraz wyborów na nawego prezydenta UEFA."

 
Pokrewne linki
· Więcej o Sport
· Napisane przez Ewa


Najczęściej czytany artykuł o Sport:
Gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.73
Głosów: 53


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Pokrewne tematy

Sport

Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.