Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: ubycevad
Nowe dzisiaj: 7
Nowe wczoraj: 22
Wszystkie: 7941

Na stronie:
Gości: 310
Użytkowników: 0
Razem: 310

Teatr w klasie
Wysłano dnia 25-10-2014 o godz. 10:19:50 przez roxii7623

Kultura asiulka , alexandra napisał "
      Teatr w klasie - nowa forma edukacji kulturalnej i społecznej przeznaczona dla uczniów m.in. szkół gimnazjalnych. Projekt ten polega na przedstawieniu (przez aktora z Teatru Powszechnego w Warszawie) spektaklu, dotyczącego aktualnych problemów młodzieży...


   Dnia 21 października, od drugiej godziny lekcyjnej, rozpoczęły się zajęcia pt. "Teatr w klasie. W tym projekcie wzięła udział klasa IIa oraz IIIb. Widowisko pt. "Pro An(n)a" wystawione w naszej szkole związane było z odżywianiem. Wszystko opierało się na powszechnie znanym aspekcie, mianowicie na braku samoakceptacji i anoreksji.

   W pierwszej części zajęć, p. Izabela Gwizdak, wcieliła się w postać nastoletniej Ani. Zobaczyliśmy problemy współczesnej młodzieży. Uświadomiliśmy sobie, jak bardzo możemy zniszczyć swoje życie, zagłębiając się w różne nałogi. Problemem Ani była anoreksja. Dziewczyna uważała ją za swoją przyjaciółkę, sprzymierzeńca. Mimo, że była już szczupła, postanowiła się odchudzać. Chciała wyglądać jak wychudzone gwiazdy w telewizji. Stawiała sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Ponieważ na ćwiczenia była zbyt leniwa, zdecydowała się na głodówkę. Nie wyszło jej to na dobre. Zemdlała na lekcji. Kontrolowała pracę swojego żołądka. Dziewczyna była tak zdesperowana, że posunęła się do czynu, który mógł ją zabić. Chciała zabić grubą Anię, za pomocą Any (anoreksji). Kupiła przez Internet larwy tasiemca. Zachęcała nas do głodzenia, aby wyglądać chudo. 
   
   W drugiej części spotkania p. Psycholog zadawała nam pytania nawiązujące do przedstawienia, np. "Dlaczego zaczynamy się odchudzać?", poprzez "Jak zaakceptować siebie?". Teraz wiemy, że wszytko 'siedzi w głowie' , a przezwiska typu "Ej Ty, gruba" czy zdjęcia ciał wręcz wychudzonych aktorek i modelek nie powinny oddziaływać na naszą psychikę i czyny.

   Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy. Z pudełek od zapałek mieliśmy zbudować wysoką wieżę. Gdy ułożyliśmy ich za dużo - twierdza przewracała się. Tak też dzieje się z naszym organizmem, gdy rywalizujemy ze sobą i próbujemy by to, co nasze, było 'najwspanialsze'. Nawet gdy dojdziemy do postawionego celu, nie wystarczy nam to. Będziemy chcieli od siebie więcej.
   Na koniec wypełniliśmy krótką ankietę, która miała na celu ocenę całego wydarzenia.

 

   Po tych zajęciach, większość z nas, przekonała się, jak szybko możemy stracić to, co jest takie kruche i delikatne - czyli życie. Po rozmowie między sobą stwierdziliśmy, że spotkanie było udane, a nasza szkoła powinna częściej brać udział w tego typu projektach.Plakat spektaklu: 
http://www.powszechny.com/images/wydarzenia/full/pro_anna_plakat_nowy_72.jpg?PHPSESSID-IKSORIS=c05cbd11237b858ffc4c10ca6c9b3e7d95fe6471
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Kultura
· Napisane przez roxii7623


Najczęściej czytany artykuł o Kultura:
„Alfabet Chińskich złotych myśli”


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.