Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: oqojeham
Nowe dzisiaj: 9
Nowe wczoraj: 22
Wszystkie: 7943

Na stronie:
Gości: 318
Użytkowników: 0
Razem: 318

Podróżować to żyć – daleka wycieczka do Trójmiasta.
Wysłano dnia 17-06-2014 o godz. 22:01:59 przez roxii7623

Wycieczki Xymena napisał "
      „Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.” Ryszard Kapuściński...   Dnia 10.06.2014 roku o godzinie 500 klasy trzecie oraz drugie, wraz z nauczycielkami: panią Anielą Szymanek, panią Sylwią Woszczyk i panią Urszulą Sułowską, wyruszyły w daleką podróż do nieziemskiego Trójmiasta.


   Pierwszym celem naszego zwiedzania był Szymbark. To właśnie tutaj mieliśmy okazję zobaczyć symbole ciężkiej pracy Kaszubów, a mianowicie potężne deski wykonane z daglezji. Jedna z nich liczy 36,83 m, a druga 46,53 m, ustanawiając nowy rekord Guinnessa w kategorii Najdłuższa Deska Świata. Ten widok wywarł ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach. Doskonałym dopełnieniem rekordowego dzieła wiszącego na ścianie jest długi stół powstały podczas ciecia deski. Nazwano go Stołem Noblisty-na pamiątkę Pokojowej Nagrody Nobla dla Lecha Wałęsy. Każdy z nas mógł również wejść do domu postawionego na głowie, gdzie bardzo ciężko utrzymać równowagę i wyprostowaną pozycję.
   Później udaliśmy się do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po Molo. Wieczorem przyjechaliśmy do bardzo ładnego hotelu ,,Adria” w Rumi, gdzie byliśmy zakwaterowani.


   Następnego dnia, z uśmiechami na twarzach, ruszyliśmy w drogę na spotkanie z Gdańskiem. Zwiedziliśmy tam Stare Miasto, kościół św. Mikołaja, Brygidy oraz kościół Mariacki, a także Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku.


   Kolejnego dnia mieliśmy okazję wysłuchać bajecznego koncertu organowego w katedrze gdańskiej w Oliwie. Nastawieni w melodyjne nastroje, powędrowaliśmy do Parku Oliwskiego, nazywanego często oazą piękna i ciszy pośrodku miasta. Jak się okazało, te słowa bardzo trafnie oddają osobliwy charakter tego miejsca. W dalszej kolejności, pojechaliśmy do Akwarium gdyńskiego. Potem przechadzaliśmy się po statku Błyskawica, poznając jego tajemnice. A na koniec dnia, tak bardzo wyczekiwany spacer plażą na klif w Gdyni Orłowo.


   W piątek zwiedziliśmy Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, zwany Zakonem Krzyżackim w Malborku. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną i ok. godziny 22 przyjechaliśmy do Błędowa.

   Bardzo serdecznie dziękujemy paniom przewodniczkom, które w interesujący sposób przekazywały wiedzę o różnych zabytkach oraz miejscach, a także składamy ogromne podziękowania naszym opiekunkom za zorganizowanie tej wycieczki, jak również za wyrozumiałość. Klasy trzecie dziękują najbardziej, gdyż to już ostatnia ich wycieczka, a klasy drugie proszą o więcej tak udanych wyjazdów w przyszłym roku.

"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Wycieczki
· Napisane przez roxii7623


Najczęściej czytany artykuł o Wycieczki:
DAR SERCA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.