Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: yxibekac
Nowe dzisiaj: 7
Nowe wczoraj: 21
Wszystkie: 7919

Na stronie:
Gości: 303
Użytkowników: 3
Razem: 306

Teraz online:
01: yxibekac
02: Lolgalol
03: ozydyqa

Egzaminy gimnazjalne
Wysłano dnia 05-05-2014 o godz. 20:40:04 przez Ananas

Nauka
       W dniach 23-25 kwietnia uczniowie trzecich klas w gimnazjach w całej Polsce stanęli przed trudnym zadaniem. Podczas tych 3 dni trzecioklasiści pisali egzaminy gimnazjalne...
   Każdego dnia egzaminy zaczynały się o 9.00. 23 i 24 kwietnia pierwsza część egzaminu trwała godzinę, zaś druga 1,5 godziny. Pomiędzy nimi uczniowie mieli krótką przerwę, którą spędzali na świetlicy. Ostatniego dnia – w zależności od języka, z którego egzamin pisał dany gimnazjalista – niektórzy udali się do domu już po godzinie, a więc po części podstawowej. Dla tych zaś, którzy pisali obie części, a więc podstawową i rozszerzoną, każda z nich trwała godzinę.

   Pierwszego dnia (23 kwietnia) trzecioklasiści zmagali się z przedmiotami humanistycznymi, a więc początkowo z historią i wiedzą o społeczeństwie, później z językiem polskim. Według wielu była to jedna z łatwiejszych części egzaminu. Pytania z języka polskiego dotyczyły głównie tekstów umieszczonych na arkuszu. Wystarczyło czytać ze zrozumieniem. Dość łatwe były też pytania dotyczące historii i WOS-u. W tym dniu dla niektórych trudnością okazała się jedynie rozprawka, w której musieliśmy rozważyć, czy ciekawość utrudnia, czy ułatwia życie.


   Drugiego dnia (24 kwietnia) uczniowie otrzymali arkusze z przedmiotami przyrodniczymi oraz matematyką. Gdy trzecioklasiści skończyli już pisać, zgodnie stwierdzili, że matematyka nie była tak trudna jak się tego spodziewali. Niestety zaskoczyły ich pytania z przedmiotów przyrodniczych, czyli fizyki, chemii, biologii i geografii, które w większości nie należały do najłatwiejszych.

   Ostatniego dnia (25 kwietnia) gimnazjaliści podeszli do egzaminu z języków obcych. Ci, którzy zdecydowali się na język angielski, poza podstawą, musieli napisać także rozszerzenie. Uczniów zaś, którzy pisali język niemiecki lub rosyjski, obowiązywała tylko część podstawowa. Podobnie jak pierwszego dnia, pytania były dość proste i nie sprawiły większego problemu.


   Mamy nadzieję, że każdy z uczniów napisał jak najlepiej potrafił, a wyniki będą bardzo dobre i właśnie tego życzymy wszystkim trzecioklasistom! :)


 
Pokrewne linki
· Więcej o Nauka
· Napisane przez Ananas


Najczęściej czytany artykuł o Nauka:
Następstwa ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.