Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: obunub
Nowe dzisiaj: 5
Nowe wczoraj: 27
Wszystkie: 8553

Na stronie:
Gości: 388
Użytkowników: 0
Razem: 388

Nasza dwunastka przezwyciężyła pechowość trzynastki!
Wysłano dnia 14-02-2014 o godz. 22:46:27 przez roxii7623

Sport Xymena napisał "

   W każdym miesiącu występuje jeden dzień, który przez wszystkich jest uważany za pechowy. Nikt nie ma wątpliwości, że należy być wtedy bardzo ostrożnym i powinno się mieć oczy dookoła głowy. Takie nieszczęsne miano noszą dni oznaczone cyfrą trzynaście. Jednak nasze dziewczęta, które rozgrywały kolejne mecze właśnie 13.02.2014 roku, udowodniły pozostałej części społeczeństwa gimnazjalnego, że mimo przesądów związanych z tą liczbą, nic nie jest w stanie stanąć im na drodze do wygranej i tym samym obaliły negatywne mity dotyczące niepomyślności związanej z trzynastką! …   Jak już wcześniej wspomniałam, 13 lutego 2014 roku, w naszej szkole odbyły się zawody w piłce siatkowej. Mieliśmy okazję gościć dziewczęta, wraz z ich trenerami, z Kruszewa oraz Chynowa.

   Rozgrzewki Błędowa i Kruszewa trwały już od 930. Siatkarki ćwiczyły ścinanie bez przyjęcia i z przyjęciem, a także zagrywki. Mecz, pomiędzy uczennicami naszego gimnazjum a dziewczynami z Kruszewa, rozpoczął się o godzinie 1000. Przed wejściem na boisko, członkowie drużyn przywitali się, a następnie przystąpili do gry. Sędzią w tym spotkaniu był trener Chynowa. W pierwszym składzie naszego zespołu wystąpiły: Wiktoria Kozłowska, Agata Nowocin, Emilia Grabik, Teresa Zielińska, Paulina Kępka oraz Martyna Fetraś. Pojedynek ten, był bardzo zacięty, a dziewczyny dawały z siebie wszystko. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:14 z korzyścią dla Błędowa, a drugi pięknym wynikiem 25:02 także dla Błędowianek. Ten rezultat zawdzięczamy m.in. Paulinie Kępce, która zdobyła aż 15 punktów swoimi zagrywkami.

   W dalszej kolejności nastąpiły rozgrzewki Chynowa, a później już ten oczekiwany przez wszystkich mecz między naszymi sportsmenkami a uczennicami z Chynowa. Nie możemy również zapomnieć o wspaniałej publiczności, która z zacięciem dopingowała i dodawała otuchy, a p. Janusz Szarlip zapoczątkował robienie fali po zdobytym punkcie dla drużyny Błędowa. Tym razem sędziował trener Kruszewa. W tym starciu błysnęły: Wiktoria Kozłowska, Agata Nowocin, Emilia Grabik, Paulina Kępka oraz Martyna Fetraś. Oczywiście podczas każdego z meczy następowały zmiany zawodniczek, jednak największe poruszenie wśród kibiców wywołało wejście na boisko Bożeny Czarneckiej. Obydwa sety zakończyły się pomyślnie dla nas, a mianowicie pierwszy 25:13, a drugi 25:11.

   Trzeci mecz rozgrywał się miedzy zawodniczkami Chynowa i Kruszewa. W tej grze sędzią był p. Piotr Lange. Pierwszy set zakończył się powodzeniem Kruszewa (25:08). W drugim na początku dziewczyny remisowały, ale w końcu wygrała drużyna Kruszewa z wynikiem 25:20.

   Po wszystkich meczach, p. Lange podziękował wszystkim za spotkanie i dobrą zabawę, a następnie przystąpił do rozdania nagród: pucharów i dyplomów pamiątkowych. Na koniec był czas dla fotoreporterów.

   Ogromnie dziękujemy naszym pięknym, wysportowanym i wspaniałym dziewczętom za wygraną oraz mamy nadzieję, że dalsze starcia także będą tak wspaniałe i zapierające dech w piersiach, jak w dzisiejszym dniu. Składamy także serdecznie podziękowania na ręce trenera- p. Piotra Lange, który dzielnie podtrzymywał i wspierał zawodniczki. Jesteśmy wdzięczni również p. Dyrektorowi za wyrażenie zgody na to, iż mogliśmy dopingować nasze zwyciężczynie, które nawet mimo gorączki dzielnie walczyły na boisku. Dziewczyny tak trzymać!

 

Nasze sportsmenki pięknie się spisały,

wszystkie zaplanowane mecze wygrały.

Teraz dalej będą grały, no i Błędów rozsławiały!

"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Sport
· Napisane przez roxii7623


Najczęściej czytany artykuł o Sport:
Gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.