Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: ekubedyfu
Nowe dzisiaj: 13
Nowe wczoraj: 7
Wszystkie: 7409

Na stronie:
Gości: 409
Użytkowników: 0
Razem: 409

Pomoc dla Jakuba Korczaka, czyli działania SU - apel
Wysłano dnia 13-01-2014 o godz. 18:50:57 przez Ananas

Samorząd

   13 stycznia 2014 roku tuż pod koniec czwartej godziny lekcyjnej w naszej szkole rozbrzmiał dobrze znany wszystkim przerywany dzwonek, informujący o apelu porządkowym. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się więc na dolnym korytarzu...   Tam, czekał na nas pan dyrektor. Gdy wszyscy już się ustawili i ucichli, pan dyrektor zabrał głos. Jego przemówienie nie było jednak długie. Poinformował on nas właściwie tylko o tym, że to apel zorganizowany na prośbę naszego Samorządu Uczniowskiego, po czym oddał mikrofon zastępczyni przewodniczącego – Wiktorii Kozłowskiej.

   Wiktoria wytłumaczyła nam, że działalność SU obejmuje m.in. pomoc charytatywną, a później przedstawiła informacje o pewnej osobie, której właśnie potrzebna jest pomoc. Chodziło o Jakuba Korczaka, czyli młodego chłopaka, który cierpi na uraz rdzenia kręgowego. Samorząd Uczniowski wymyślił, że świetnym wsparciem dla Jakuba byłoby przekazanie 1% podatku PIT.

   Aby wszystko było jasne, przewodniczący SU – Adrian Krawczyk – przeczytał ulotkę, która dokładniej tłumaczyła, jak nasza pomoc miałaby wyglądać. Okazało się, że nie chodziło tu dosłownie i bezpośrednio o pomoc uczniów, lecz właściwie ich rodziców, którzy przy płaceniu podatku PIT mają możliwość zaznaczyć, że chcą przekazać 1% dla niepełnosprawnego Jakuba.  

   Pamiętajcie, to właściwie nic nie kosztuje, a dla chłopca to naprawdę bardzo dużo. Okażcie wsparcie i podejdźcie do sprawy poważnie. Pokażcie rodzicom ulotki, które później SU rozdawał na przerwach. Na nich znajdują się wszystkie niezbędne informacje, które powinniście przekazać rodzicom.  

   Na zakończenie apelu, Wiktoria przypomniała nam, że zbliża się 15, a co za tym idzie zbliża się również „kolorowa piętnastka”. Tym razem, kolor, w którym pojawią się uczniowie, to niebieski. Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie w szafie coś specjalnie na ten szczególny dzień i piętnastego tego miesiąca w naszej szkole będą królowały różne odcienie tego koloru. ;)

   Później głos zabrał jeszcze pan dyrektor, który podsumował to, o czym wcześniej mówił Samorząd Uczniowski oraz poprosił wszystkich o powrót do klas.


 
Pokrewne linki
· Więcej o Samorząd
· Napisane przez Ananas


Najczęściej czytany artykuł o Samorząd:
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 3
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.