Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: ujusumu
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 11
Wszystkie: 7475

Na stronie:
Gości: 388
Użytkowników: 0
Razem: 388

Mikołajkowe spotkanie z Warszawą
Wysłano dnia 19-12-2013 o godz. 20:35:49 przez Ananas

Wycieczki Xymena napisał "
       Dnia 18.12.2013r. o godzinie 800  klasa IIIa, wraz z opiekunkami: panią Anielą Szymanek i panią Anetą Jackowską, wyruszyła na wycieczkę mikołajkową do Warszawy...
   Pierwszym punktem wyprawy było Niebo Kopernika, czyli planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska kometom, czyli ciałom niebieskim, należącym do Układu Słonecznego, które wyglądają, jak świecąca kula z ogonem. Podczas tej prezentacji, pan prezenter w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam trochę wiadomości o niebie, planetach i konstelacjach, które możemy w konkretnym momencie dostrzec nad naszymi głowami. W dalszej kolejności obejrzeliśmy film pt. „Na skrzydłach marzeń”, który przeniósł nas w odległą historię i pozwolił poznać tajemnice lotnictwa od samych jego początków.  

   Następnym punktem wycieczki była siedziba Telewizji Polskiej, usytuowana na ulicy Woronicza 17. Tutaj pan przewodnik odkrywał przed nami sekrety telewizji. Mieliśmy okazję wejść do studiów telewizyjnych oraz pomieszczeń reżyserskich. Spotkaliśmy się także z takimi osobami jak: Radosław Brzózka, Bohdan Łazuka, Włodzimierz Szaranowicz czy Krystyna Mazurówna. Każdy z nas miał także okazję zobaczyć, jak wyglądają pomieszczenia, w których nagrywany jest program „Pytanie na śniadanie”, jak również „Świat się kręci”. Emocje, udzielające się wszystkim podczas tego zwiedzania, były wręcz nie do opisania. 

   W dalszej kolejności udaliśmy się do Galerii Mokotów, gdzie obejrzeliśmy film w 3D pt. „Kraina Lodu”, który opowiadał o dwóch siostrach i ich zmaganiach z różnymi problemami. Jedna z nich, Anna, wyrusza w poszukiwaniu swojej siostry - Elsy, której nadzwyczajna moc uwięziła królestwo Arendelle w niekończącej się zimie. Myślę, że wszystkim uczestnikom film przypadł do gustu, co można było poznać po wybuchach śmiechu podczas przeróżnych scen oraz uśmiechach na twarzach po zakończeniu bajki.  

   Około godziny 2000, dotarliśmy z powrotem do Błędowa, skąd odebrali nas rodzice. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wycieczki oraz opiekę sprawowaną nad nami, a także prosimy o więcej.

"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Wycieczki
· Napisane przez Ananas


Najczęściej czytany artykuł o Wycieczki:
DAR SERCA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.