Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: oqojeham
Nowe dzisiaj: 9
Nowe wczoraj: 22
Wszystkie: 7943

Na stronie:
Gości: 309
Użytkowników: 0
Razem: 309

Polscy Olimpijczycy
Wysłano dnia 01-11-2013 o godz. 20:41:00 przez Ananas

Wycieczki asiulka napisał "

 

        Uczęszczamy do Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków. Czy wiemy jednak co oznacza jego nazwa?...

   Nazwa szkoły nie nakłania nas do refleksji na jej temat. Uczniowie powinni wiedzieć więcej o patronach szkoły, którymi są Polscy Olimpijczycy.

To właśnie po to, by zebrać jak największą liczbę informacji została zorganizowana wycieczka do Centrum Olimpijskiego w Warszawie...

    Jak każdego roku, tak i w tym, pierwszoklasiści mieli okazję odwiedzić stolicę Polski - Warszawę, a także dowiedzieć się więcej o jej "zawartości". Nauczyciele zorganizowali wycieczkę szkolną, na którą pojechało większość osób. Celem podróży było zdobycie jak największej liczby informacji o Olimpijczykach. 

   Dnia 30 października 2013 roku, uczniowie - wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Krystyną Wierzbicką - kl. Ia, panią Sylwią Woszczyk - kl. Ic, panią Martą Kalwarczyk - kl. Ib - wyjechali o godzinie 7:15 w drogę do Warszawy. Bez większych przeszkód dotarliśmy do miejsca rozpoczynającego nasze zwiedzanie. Mieliśmy okazję zwiedzić studia w Telewizji Polskiej znanej jako TVP. Nasz przewodnik oprowadził nas po studiach nagraniowych, powiedział kilka słów o pracy prezenterów itp., a także oprowadził nas po tym obszernym budynku. 


   Następnie udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w dalszą drogę. Dotarliśmy do Ogólnopolskiego Centrum Olimpijskiego. Na początku spotkaliśmy się z Olimpijczykiem - Iwoną Dzięcioł, która zajmuje się łucznictwem. Opowiedziała nam ona o swoich życiowych przeżyciach z tą dziedziną sportu. Pani Iwona starała się odpowiadać na wszystkie pytania widzów. Mieliśmy nawet możliwość potrzymania profesjonalnego łuku i sprawdzenia swojej siły poprzez naprężenie go. Dzięki temu spotkaniu niektórzy zdali sobie sprawę, iż jest to bardzo interesująca i niezbyt kosztowna dziedzina sportu, i być może niektórzy będą chcieli z nią wiązać swoją przyszłość. Sprawdziliśmy swoją wytrzymałość poprzez to, że mogliśmy zmierzyć się ze swoimi kolegami na odległości 200 metrów w sterowaniu "łódką". Zwiedziliśmy także muzeum znajdujące się w tym centrum. Obejrzeliśmy przedmioty użytkowe dawnych olimpijczyków, a także ich nagrody. 


   Po tym pełnym dniu wrażeń, w drodze powrotnej udaliśmy się do restauracji. Pomimo zmęczenia w autobusie było wesoło i przyjemnie. Do szkoły powróciliśmy o godzinie 18, skąd odebrali nas opiekunowie.   Po tym miło spędzonym dniu, nasunęły się nam refleksje na temat różnych dziedzin sportu. Kto wie? Może za parę lat i my będziemy godni tego, by przyjąć nagrodę dla olimpijczyka, którym może ktoś z nas zostanie. 
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Wycieczki
· Napisane przez Ananas


Najczęściej czytany artykuł o Wycieczki:
DAR SERCA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.