Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: abykosyhi
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 20
Wszystkie: 9325

Na stronie:
Gości: 396
Użytkowników: 0
Razem: 396


Wysłano dnia 27-06-2013 o godz. 20:03:14 przez Ananas

Kultura

 

        Dnia 26 czerwca uczniowie z naszej szkoły - zarówno członkowie koła teatralnego, jak i młodzież, która do niego nie należy – wybrali się do przedszkola, by tam przedstawić dzieciom „Księżniczkę na ziarnku grochu”. Wszystko zaczęło się koło godziny 920...
 
 
 


   Kiedy weszliśmy do przedszkola szybko przygotowaliśmy scenografię i zaczęliśmy szykować się do występu. Po jakimś czasie byliśmy już gotowi i wtedy dzieci zajęły miejsca. Przedstawienie rozpoczęło się...

   Bajka opowiadała o losach księcia i jego poszukiwaniach wybranki serca, a zaczęła się ona powrotem następcy tronu do jego rodziców, do królestwa. Król i królowa z radością przywitali syna. On jednak nie był szczęśliwy. Wyjaśnił, że mimo iż przebył długą drogę i odwiedził wiele krajów, to nie znalazł sobie odpowiedniej kandydatki na żonę. Z tego też powodu niedługo po powrocie królewicza ogłoszono orędzie, by przybyły wszystkie księżniczki, wśród których książę miał znaleźć tę jedyną. Jak się okazało, żadna z pięćset sześciu księżniczek nie nadawała się, nie była „prawdziwa”. Nagle jednak za oknem rodzina królewska zauważyła przemoknięta dziewczynę. Wprowadzono ją do zamku. Dziewczyna przedstawiła się jako księżniczka Pirlipatka. Król zaproponował, by przebrała się ona z mokrych ciuchów, a w czasie kiedy to robiła, królowa wymyśliła podstęp. By sprawdzić, czy księżniczka Pirlipatka jest tą jedyną i prawdziwą, nakazała przygotować jej łoże, a pod stertą pościeli położyć jedno maleńkie ziarenko grochu. Księżniczka poszła spać, ale jak się rano okazało nie zmrużyła ona w ciągu nocy oka. Przez cały czas coś jej przeszkadzało, twierdziła, że leżała na czymś twardym jak kamień. Ta wieść ucieszyła rodzinę królewską. Okazało się, że to ona jest prawdziwą księżniczką, skoro nawet ziarenko grochu było dla niej udręką. Książe uznał, że to wymarzona dla niego małżonka i również Pirlipatka przyznała, że kocha księcia. Następca tronu pojął ją więc za żonę i żyli długo i szczęśliwie. Na tym bajka się zakończyła.  przebrała się ona z mokrych ciuchów, a w czasie kiedy to robiła, królowa wymyśliła podstęp. By sprawdzić, czy księżniczka Pirlipatka jest tą jedyną i prawdziwą, nakazała przygotować jej łoże, a pod stertą pościeli położyć jedno maleńkie ziarenko grochu. Księżniczka poszła spać, ale jak się rano okazało nie zmrużyła ona w ciągu nocy oka. Przez cały czas coś jej przeszkadzało, twierdziła, że leżała na czymś twardym jak kamień. Ta wieść ucieszyła rodzinę królewską. Okazało się, że to ona jest prawdziwą księżniczką, skoro nawet ziarenko grochu było dla niej udręką. Książe uznał, że to wymarzona dla niego małżonka i również Pirlipatka przyznała, że kocha księcia. Następca tronu pojął ją więc za żonę i żyli długo i szczęśliwie. Na tym bajka się zakończyła. 

   Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Po występie uczniowie rozmawiali nieco z młodszymi o przedstawieniu, pytali ich o opinię. Dzieci były bardzo zadowolone, a na ich twarzach malował się uśmiech.

 

   Poszczególne role grali:

 • Król – Klaudia Kowalska

 • Królewicz – Damian Pawlak

 • Królowa – Magda Rożecka

 • Błazen – Bożena Czarnecka

 • Księżniczka Pirlipatka – Agnieszka Siedlecka

 • Księżniczka Pięciu Sosen – Xymena Korczak

 • Ochmistrz i Herold – Ewa Ziemba

 • Księżniczka Srebrna Chmurka – Kasia Wąsiewicz

 • Księżniczka Wędrowniczka w Czerwonych Rękawiczkach – Karolina Wróblewska

 • Księżniczka Hulajnóżka Tańcząca na Paluszkach – Klaudia Pacocha

 • Słudzy: Luiza Macieja, Radek Gwiazdowicz, Bartek Biedrzycki oraz Bartek Raczyński.
 
Pokrewne linki
· Więcej o Kultura
· Napisane przez Ananas


Najczęściej czytany artykuł o Kultura:
„Alfabet Chińskich złotych myśli”


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.