Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: aqyquhozu
Nowe dzisiaj: 5
Nowe wczoraj: 22
Wszystkie: 7939

Na stronie:
Gości: 340
Użytkowników: 0
Razem: 340

Szkolna wycieczka na Mazury
Wysłano dnia 15-06-2013 o godz. 18:13:28 przez Bartek

Wycieczki Xymena napisał "
  4 czerwca 2013 roku, o godzinie 600 rano, klasy II i III wraz z opiekunami: panią Anielą Szymanek, panią Kamilą Pisarek-Orlik, panią Sylwią Woszczyk i księdzem Piotrem Kodymem wyruszyły na wycieczkę. Autokar wiozący uczestników był jednym z najdłuższych autobusów w Europie. Mazury powitały nas piękną i słoneczną pogodą…

   Zaczęliśmy zwiedzanie od Giżycka, potem uroczy i przyjemny rejs statkiem. Po tak wspaniałej przejażdżce udaliśmy się do Muzeum w wiosce indiańskiej. Podziwialiśmy w tym miejscu stroje oraz przedmioty, którymi posługiwali się Indianie. Mogliśmy tam również strzelać z łuku i rzucać oszczepem. Pod koniec dnia, pełni wrażeń przyjechaliśmy do ośrodka wypoczynkowego w Żabince. Pokoje były ładne, a atmosfera wprost wspaniała.

 

  W drugim dniu nastąpiła kontynuacja zwiedzania. Podziwialiśmy zabytkowe zamki i krzyż św. Brunona. Jednak najbardziej zaparło nam dech w piersiach, gdy weszliśmy do Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce i usłyszeliśmy koncert. Był tak cudowny i zachwycający, iż trudno to opisać słowami. 

  Dzień trzeci rozpoczął się wyjazdem na basen i zwiedzaniem Mikołajek. Dzieciaki miały tam czas na zakupy upominków. W dalszej kolejności pływaliśmy szesnastoosobowymi łódkami, robiąc przy tym wyścigi kto pierwszy dopłynie do brzegu. Potem udaliśmy się do Owczarni, gdzie została nam przybliżona historia i wyposażenie wnętrz mazurskich, kultura i religia tego regionu, oglądaliśmy meble mazurskie oraz prace w gospodarstwie wiejskim. Następnie wyruszyliśmy obejrzeć Wilczy Szaniec, który znajduje się w samym sercu Mazur, porośnięty lasem, a w nim ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Oglądając bunkry dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek od pana przewodnika, który towarzyszył nam podczas całej wycieczki. Pod koniec dnia udaliśmy się do wioski Galindów, gdzie bardzo miło spędziliśmy czas.

  Czwartego dnia po śniadaniu, spakowaliśmy bagaże i wyruszyliśmy w drogę. Widzieliśmy Piramidę w Rapie, która znajduje się tuż przy granicy z Rosją( obwód kaliningradzki). Następnie wspinaliśmy się na Piękną Górę, a z niej podziwialiśmy panoramę Gołdapi. Kolejno, wśród uroczych pagórków i łąk, za wsią Stańczyki podziwialiśmy potężne akwedukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy. Mosty w Stańczykach są najwyższymi na linii i jednymi z najwyższych w Polsce i to był ostatni punkt naszej wycieczki. Około godziny 2100 wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Błędowa, skąd odebrali nas stęsknieni rodzice.

  Wycieczka się udała! Dziękujemy opiekunom i prosimy o więcej takich wyjazdów.

 

"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Wycieczki
· Napisane przez Bartek


Najczęściej czytany artykuł o Wycieczki:
DAR SERCA


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 2.57
Głosów: 7


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.