Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

ul. Stary Rynek 9; 05-620 Błędów
tel: 486680356; bledow@home.pl
Szukaj
Temat
  Zarejestruj się Home  ·  Tematy  ·  Pliki  ·  Twoje konto  ·  Wyślij artykuł  ·  Top 10  
Menu
· Strona główna
· Archiwum artykułów
· Blogi
· Ciekawe strony
· Encyclopedia
· FAQ
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Pliki
· Poleć znajomym
· Statystyki
· Wyślij artykuł
· Zarządzanie kontem

Zawartość
·nasza szkoła
·świetlica szkolna
·Biblioteka i czytelnia
·plan lekcji
·samorząd uczniowski
·klasy
·nauczyciele
·pedagog
·psycholog
·dydaktyka
·absolwenci
·informator trzecioklasisty

Logowanie
Witaj, Anonymous
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: aqyquhozu
Nowe dzisiaj: 5
Nowe wczoraj: 22
Wszystkie: 7939

Na stronie:
Gości: 336
Użytkowników: 0
Razem: 336

30 maja - Dzień Sportu
Wysłano dnia 30-05-2013 o godz. 21:20:27 przez Ananas

Uroczystości szkolne

 

     Dzień 30 maja był dniem sportu, świętem naszej szkoły – Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie. Odkąd pamiętam łączony on jest z Dniem Dziecka. Nie przyszliśmy więc na normalne lekcje. Od rana czekały nas niespodzianki, międzyklasowe zawody sportowe oraz Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Do naszej szkoły przybył też pewien gość...
 
 
 
 


   Dzień rozpoczął się spotkaniem w klasach z wychowawcami. Tam nauczyciele złożyli nam życzenia i rozdali słodkie upominki.  

   Z klas poszliśmy najpierw na Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Każda klasa musiała wystawić jakiegoś reprezentanta. Mogła to być jedna osoba lub zespół. Obejrzeliśmy osiem występów, ale nim jeszcze one się rozpoczęły, konferansjerzy – Konrad Szymański i Agnieszka Siedlecka – przywitali naszego gościa, czyli Krzysztofa Skorupskiego, polskiego kierowcę wyścigowego i rajdowego. Pan Skorupski zasiadał w jury, które miało oceniać występy uczniów. W jego skład wchodzili również pani Marianna Szewczyk, pan Dariusz Zawadzki oraz pan Janusz Szarlip, który pomagał też młodzieży odpowiednio się przygotować i zajął się podkładem muzycznym. Konferansjerzy wytłumaczyli nam także na czym będzie polegało głosowanie i zapowiadali kolejnych uczestników. Kiedy wszyscy już zaśpiewali, poszliśmy oddać głosy na uczestnika lub grupę uczestników, którzy naszym zdaniem wypadli najlepiej. 

   Następnie wszyscy wybrali się na halę, gdzie odbywały się zawody. Poszczególne klasy zmagały się ze sobą w wielu różnych konkurencjach, m. in. w siłowaniu się na rękę, rzutach do kosza, przeciąganiu liny czy sztafecie. Do każdej z konkurencji wyznaczeni byli nauczyciele, którzy przyznawali punkty przedstawicielom klasy w danej dyscyplinie.  

   W tym czasie trwał też w sali nr 13 konkurs „Skojarzenia matematyczne”, którego opiekunką była p. Ewa Markiewicz.

   Kiedy konkurs i zawody już się skończyły, poszliśmy na apel zorganizowany przez uczniów klas drugich pod przewodnictwem pań: Ewy Łaszewskiej i Grażyny Ponceleusz – Procek. Dotyczył on sportu i matematyki. Wydawać by się mogło, że obie te dziedziny nie mają ze sobą nic wspólnego, jednak to nieprawda. Łączy je logiczne myślenie. Posłuchaliśmy nieco o Pierre de Coubertin'nie, który to uważany jest za ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego. Później grupka uczniów przedstawiła nam jego „Odę do sportu”. Inni uczniowie przedstawili nam zaś trochę informacji o panu Krzysztofie Skorupskim, a także o jego młodszym bracie – Karolu, który ma podobne zainteresowania. Dowiedzieliśmy się m. in. że pan Krzysztof zdobył w 2011 r. tytuł II wicemistrza Europy w rallycrossie w klasie Super 1600. Później młodzież przedstawiła jeszcze parę wierszyków o matematyce. Występom przez cały czas towarzyszył chór pod przewodnictwem pana Janusza Szarlipa.  

   Po zakończeniu apelu zostały wręczone nagrody. Rozstrzygnięty został m. in. turniej bilardowy. Pierwsze miejsce zajął w nim Łukasz Bobrowski, drugie Kuba Gziut, a trzecie Daniel Jerka. W turnieju warcabowym zaś pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Krawczyk. Okazało się, że mistrzem matematyki w naszej szkole jest Eryk Dobrosz, zaś wyróżnienie za ten sam konkurs matematyczny, w którym Eryk otrzymał tytuł mistrza dostała Sylwia Długowska. Dowiedzieliśmy się, że z konkursem „Skojarzenia matematyczne” najlepiej poradził sobie Michał Wąsik. Po podliczeniu punktów dotyczących rywalizacji klasowej na hali, pan Bilski przedstawił wyniki. Klasa 3a zdobyła najwięcej punktów i tym samym zajęła pierwsze miejsce, i otrzymała przechodni puchar. Drugie miejsce zajęła klasa 1b, zaś trzecie klasa 2c. Rozstrzygnięto też Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Nagrodę Publiczności otrzymał zespół Koty, Kozy i Inne Gady, w którego skład wchodzili Natalia Kozłowska, Bartłomiej Krawczyk i Michał Pępkiewicz. Trzecie miejsce zajął również zespół Koty, Kozy i Inne Gady. Drugie miejsce ex aequo Olga Sarniak i zespół Mechanica, do którego należeli Dominika Boniecka, Agata Kucharska, Karolina Wojewódzka, Maciek Szewczyk i Paulina Jaskólska. Pierwsze zaś miejsce zajęła Gabriela Nowocień. Nagrody wręczał nasz gość – Krzysztof Skorupski.  

   Po rozdaniu nagród głos zabrał pan Skorupski, który opowiedział nam nieco o sobie i swojej pasji. Mogliśmy obejrzeć też kilka filmików z rajdów. Mieliśmy możliwość zadawania pytań. Później wyszliśmy na zewnątrz, gdzie nasz gość dokładnie opisał i pokazał nam swój samochód. Karol Skorupski pokazał nam nawet jak działa jego szajowóz i w tym celu zrobił kilka okrążeń po boisku za szkołą. Po dokładnej prezentacji mieliśmy jeszcze okazję poprosić panów o autografy czy zdjęcia.  
   Myślę, że większości uczniów naprawdę podobał się tak spędzony w szkole dzień. Oby takich więcej. ;)
 
Pokrewne linki
· Więcej o Uroczystości szkolne
· Napisane przez Ananas


Najczęściej czytany artykuł o Uroczystości szkolne:
„A wtedy Grabiec... mój ci on! Mój ci on będzie!” - WALENTYNKI!


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.25
Głosów: 4


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

 


 

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.