Razem: 391

Justyna ze srebrem, Kamil ze złotem
Wysłano dnia 14-03-2013 o godz. 20:05:16 przez Ananas

Sport combinator napisał "
   Właśnie zakończyły się MŚ w Val di Fiemme, podczas których Polska reprezentacja zdobyła 3 medale...

Kamil Stoch ze złotem! Tak pisało większość polskich i zagranicznych gazet sportowych. Kamil wygrał na zawodach na skoczni dużej. To była niespodzianka! Skoki narciarskie dały nam więcej radości, niżeli zawody biegowe.
Justyna Kowalczyk jedynie ze srebrem. Polska mistrzyni rozmyśla nad końcem kariery sportowej. Marit Bjoergen pokonała ją w każdej konkurencji.

Największą niespodzianką był jednak sukces polskiej drużyny na skoczni w Pragelato. Zdobyli brązowy medal po zamieszaniu wokół dyskwalifikacji zespołów na MŚ.

Oczekiwaliśmy na więcej medali ze strony Kowalczyk. Zajęła ona 6 miejsce, 5 i 2 - srebro! Medal zdobyła na ''królewskim'' dystansie 30 km. Nie powinniśmy jednak zasmucać się niepowodzeniem Justyny, lecz cieszyć się faktem zdobycia, aż dwóch medali dla polskich skoków. Lepsze jedno srebro, niż nic. Ale złoto jest jak najbardziej oczekiwane. Brawa dla Kamila i dla pozostałych członków polskich reprezentacji. Złoto, srebro, brąz. Medale z każdego kruszcu zawitały w sakiewkach polskich sportowców.

Życzymy dalszych sukcesów przedstawicielom sportów zimowych, Soczi 2014 nadchodzi! :)