Teraz online:
01: adulyvaz

Legia Warszawa vs. Wisła Kraków
Wysłano dnia 09-10-2012 o godz. 14:37:57 przez Ananas

Sport mariusz97 napisał "  5 października o godzinie 20:45 Legia zmierzyła się z Wisłą Kraków. Ten mecz był oczywiście hitem 7 kolejki T-mobile ekstraklasy. Spotkanie to jest określane jako polskie "El Clasico". Legia musiała wygrać po paśmie 3 remisów z rzędu, a Wisła była w trudnej sytuacji, ponieważ przed tą kolejka do dymisji podał się trener Michał Probierz. Zastąpił go były piłkarz Wisły - Tomasz Kulawik. Legia grała bez chorego Marka Saganowskiego...

Pierwsze minuty należały do drużyny z Krakowa. Już w 6 minucie na bramkę Legii strzelał Melikoson, a parę sekund później Michał Chrapek. W 13 minucie Wisła wyszła na prowadzenie po pięknym golu z rzutu wolnego Łukasza Garguły. Już w 16 minucie Legia wyrównała po wycofaniu piłki przez Radovica, w polu karnym potężnym strzałem popisał się Kosecki. W 25 minucie Legia wyszła na prowadzenie. Gola strzelił Kosecki, a asystował Janusz Gol. Przed przerwą szansę na gola miał Iliev, strzał obronił Kuciak.
  Druga połowa nie była już taka ciekawa. Wisła miała przewagę w posiadaniu piłki, ale również miała problem z przedostaniem się pod pole karne Legii. Szansę na bramkę miał Boguski i Melikosn, ale strzelali oni niecelnie. W 74 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Czarek Wilk. Pod koniec meczu najlepszą szansę na gola miał Kucharczyk, ale jego strzał obronił Pareiko.
  Legia wygrała zasłużenie 2:1 z Wisłą i jest liderem ekstraklasy. Drużyna z Krakowa musi wziąć się w garść, ponieważ może nie awansować do europejskich pucharów.
Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:1
0:1 Garguła 13'
1:1 Kosecki 16'
2:1 Kosecki 25'"